Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ön lisans sınavına 2 ay kaldı matematik sıfıra yakın ne yapmalıyım?

A Arkadiusz Milik Konu Sahibi
8 ay (842 mesaj)
Arkadaşlar merhaba nisan ayından beri düzenli çalışıyorum ama matematiğe fazla yüklenemedim desem yeridir. Aktif Matematik ile temel atmaya çalıştım şöyle böyle videoları da izleyerek kitabı bitirdim. Fazla soru çözemiyorum üzerine çok vakit kaybediyorum dedim Yargı'nın denemesi vardı onu çözeyim dedim ilk denemeden 13 doğru yaptım mutlu oldum sonra öbür denemeye geçtim 30 soruda 1 doğru yaptım inanılmaz moralim bozuldu. Açıkçası 15 net hedefim vardı ama artık 10 olsa öpüp başıma koyacağım. Bu 2 aylık süreçte nasıl bir yol çizeyim ki en azından bir 10 net çıkarayım? Geometriye hiç bakmadım zaten dünya kadar konu var neresine baksam bilemedim. Tavsiyeleriniz var mı arkadaşlar şimdiden teşekkürler.
K kamisama-
8 ay (305 mesaj)
Bana kalırsa geometride sadece analitik geometriye bak en çok soru gelme ihtimali olan konu o. Matematik içinse temel kavramlar, problemler(hepsi) ve grafik yorumlamaya/sayısal mantık bak sadece. Zaten bu üç konuyu halledersen 15 civarı bir net yaparsın çok rahat. 2 ay gayet yeterli bir süre bu konuları halletmek için. Youtubedan Şenol Hoca'nın videolarına bakabilirsin.

O zaman ben de sana bir soru sorayım. 2 ayda tarih, coğrafya ve vatandaşlık biter mi sence ? Hiç alt yapısı olmayan biri için.(30-40 arası bir net yapabilirsem yeterli genel kültürde.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamisama- -- 28 Ağustos 2020; 11:39:54 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Arkadiusz Milik Konu Sahibi
8 ay (842 mesaj)
Valla hocam sabahtan otur Bayram Meral'den coğrafyayı, Mehmet Celal Özyıldız'dan tarihi izle anlamazsın bile nasıl bitip gittiğini ve gayet güzel öğrenirsin. Yalnız konular bittikten sonra konunun üstüne soru çözmeyi ihmal etme Vatandaşlık konusunda bir şey diyemeyeceğim Özgür Özkınık'tan izledim ama ders çok ayrıntı diye midir yoksa hoca mı çok yüzüstü geçti diyedir pek yapamıyorum emin değilim.

Bu adamlar+ test ile gayet iyi götürürsün.
Bu mesajda bahsedilenler: @kamisama-
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.