Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Netmaster ve TP-Link kurulumu

C comako Konu Sahibi
geçen hafta (5 mesaj)
Arkadaşlar netmaster cbw-383z4 modemi bridge moda alıp tp-link wr841n router cihazına şu şekilde bağlantı yapıyorum;

-netmasterın ethernet portundan pcye bağlantı
-netmasterın diğer ethernet portundan tplink routerın wan portuna bağlantı
-tplink arayüzünden wifi ayarları (kanal, mhz)

ve bu şekilde evdeki wifi'ye bağlı cihazlarda sürekli kopma oluyor bazen 1 dk. içinde defalarca bazen 10 dk. sonra ama sürekli bu kopmalar oluyor pc'de ise bir sorun olmuyor, bunun üstüne tplink arayüzünden wifi seçeneklerindeki mhz ayarını 20 ve 40 arası değiştirdiğimde hiçbirşekilde düzelmiyor kanallarında nerdeyse hepsini denedim. ne yapmam gerekiyor kablonet kullananların bu konuda uzmanlaştığını düşünüyorum çünkü netmaster modemi tek başına kullanan yoktur aşırı verimsiz lütfen yardım bekliyorum çünkü bu şekilde routerın hiçbir faydası olmuyor.
T TEKNOLOGTUBE
geçen hafta (21 mesaj)
Merhaba,

Yanlış hatırlamıyorsam netmaster modemler 192.168.0.1 IP adresini kullanır. tplink te aynı olmalı. WAN port üzerinden kablo takıyorsan Router cihazın ip adresini 192.168.2.1 ya da 3.1 şeklinde değiştirip sonra WAN portuna bağla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @comako

U ugah6aiw
4 gün (198 mesaj)
netmaster normal modem olarak çalışacak kabloyu routera tak DHCP kapalı olsun bitti... + wifi ayarlıyacaksın...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.