Nakit para fiziki para olarak algılanıyor. Oysa nakit para o an her yerde sahip olduğunuz tüm paradır. Bankadaki paranız da nakit paradır, cebindeki de, zulandaki de. Sadece cebinizdeki para ile nakit ödeme değildir. Banka kartı ile de ödeme nakit ödemedir.
Asıl özgürlük cebinde fiziki para olmamaktır, ama paran olmasıdır. Yani kısacası banka kartın özgürlüktür. Ama kredi kartı özgürlük değildir!!! Asıl özgürlük bankaya gidip hiç fiziki para yatırmamaktır. Başkalarının senin hesabına her daim fiziki para yatırmasıdır sürekli özgürlüğü sağlayan. Özgürlük, var olan paranı hiç görmemektir ama her an ona ulaşabilmektir. Parayı parayla satın alma döngüsünün uzun vadeli götürü farkını anlamayan zaten hiç bir zaman nakit paranın uzun vadeli getirisini anlayamaz.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 21 Eylül 2023; 23:34:24 >
bugün arabamı ibb isparka kapalı otoparkına parkettim. Çıkışta vezneye gidip nakit para verdim kabul etmediler. DEvletin parasını reddetmeye başlamışlar. İllede banka kartı getir diye tutturuyor aracımı teslim etmiyor. Yazıklar olsun
vatandaşlık puanı gelince , küreselciler belirlediği gibi yaşamayanın puanı kırılacak ve sen sistem tarafından fişlenmiş olacaksın ve bu durumda düşen puanın karşılığında ihtiyaçlarını karşılayamaz hatta sağlık hizmeti dahi alamayabilirsin eğer bu duruma isyan eder ve taşkınlık yaparsa hepten bittin , bu durumda ihtiyacımı ailem arkadaşlarımdan karşılarım desen onlarda sistemce fişlenecek ve puanları düşürülecek tıpkı vebalı gibi görüleceksiniz ki o riske hiç kimse girmek istemeyecek ve söylenenlerin dijital ortamda yapılması pekte kolay , o yüzden bugün dijital sistem pazarlaması güzellemelerine kanıp taraftarı olma ki madalyonun diğer tarafı daha korkunç
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 27 Eylül 2023; 22:58:24 >
İsparkta, önceki dönemlerde o kadar yolsuzluk, hırsızlık oldu ki, nakit almama talimatı yerinde bence. Kredi kartı ve İstanbulkart geçerli. İkisi de yoksa, bu kisi aracını bi zahmet yaşadığı mağaranın önüne çeksin... Çalışanlar parayı cebe atıp araba girişini ya hiç, ya da kısa süreli gösteriyordu.
Yolsuzlukmuş parayı cebe indiriyorlarmış vss vss Beni ilgilendirmez. Günde kaç aracın girip çıktığı belli , sistem giren araçları otomatik sayıyor. Sayımda eksik çıkarsa belli olur.
Kimse bana ödemeyi nasıl yapacağım konusunda dayatmada bulunamaz. Sen git mağaraya medeniyeti öğrenememişsin.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 4 Ekim 2023; 14:13:20 >
nakit paradır, cebindeki de, zulandaki de. Sadece cebinizdeki para ile nakit ödeme değildir. Banka kartı ile de ödeme nakit ödemedir.
Asıl özgürlük cebinde fiziki para olmamaktır, ama paran olmasıdır. Yani kısacası banka kartın özgürlüktür. Ama kredi kartı özgürlük değildir!!!
Asıl özgürlük bankaya gidip hiç fiziki para yatırmamaktır. Başkalarının senin hesabına her daim fiziki para yatırmasıdır sürekli özgürlüğü sağlayan.
Özgürlük, var olan paranı hiç görmemektir ama her an ona ulaşabilmektir. Parayı parayla satın alma döngüsünün uzun vadeli götürü farkını anlamayan zaten hiç bir zaman nakit paranın uzun vadeli getirisini anlayamaz.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 21 Eylül 2023; 23:34:24 >
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >