Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
MYSQL Kurulumda Port Hatası (ÇÖZÜLDÜ)

P pwniex Konu Sahibi
6 ay (31 mesaj)
Bildiğiniz üzere phpmyadmin dışında mysql diye workbanch üzerinden düzenleme yapabildiğimiz bir program var. Bu programın kurulumu sırasında port hatasıyla karşılaşıyorum. Amacım phpmyadminle mysqli ortak bir şekilde çalıştırmak. Olay şu;

Eğer wampp serverı çalıştırmadan kurmaya çalışırsam port sorunu yaşamıyorum ancak şifre bölümüne geldiğimde şifreler localdeki şifre ile aynı bile olsa wampp çalışmadığı için locale bağlanamıyor ve ortak havuzda ileride wampp açsam bile çalıştıramıyorum.

Wampp server açık bir şekilde kurmaya çalışırsam da direkt olarak portlar çakışıyor ve şifre bölümüne geçemeden ortak portta bağlantı kuramadan bana hata veriyor.

< Resime gitmek için tıklayın >Bu sorunu nasıl çözebilirim fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pwniex -- 29 Nisan 2021; 18:46:31 >


V vonderplanitz
6 ay (7363 mesaj)
wamp server açıkken o esnada başka bir mysql exe'si çalıştığı için tabi ki kurulmaz. mysql workbench, mysql server olmadan tek kurulabilmesi gerekli. yine de kurulamıyorsa HeidiSQL'i dene.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


P pwniex Konu Sahibi
6 ay (31 mesaj)
Hocam amaç zaten ortak portta birleştirmekti. phpmyadminden yaptığım işlemleri workbanche otomatik aktarım yapabilmek yani onuda yaptım, 2 farklı yolu var ya mysql i kurarken port hatası aldığınızda wamp serverı kapatıp port numarasını silip tekrar aynı portu yazmak. Yada sizin dediğiniz gibi wamppı hiç açmadan kurulumu yapıp ardından workbanchin sunduğu yeni bir kimlik oluşturma olayı var daha locale girmeden. Oraya yeni kimlik oluşturup local numarasını phpmyadmindeki local portuyla aynı port numarası girmek. (Hepsi 3306 diye biliyorum yanlış olabilir emin değilim.) Sorunumu halletim sizede çok teşekkür ederim hocam.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.