Arkadaşlar binamızda merkezi uydu sistemi var ve her daireye sadece bir adet çıkış veriliyor. Benim sorum bizim daireye gelen çıkışın ucuna bir multswitch bağlayarak bu çıkışı çoğaltabilirmiyim yada başka nasıl çoğaltabilirim? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirmi şimdiden teşekkür ederim.
olay şöyle turksat ve hotbird zaten switch'te birlesiyor , senın evede tek kablo geliyor normal olarak uydu cihazinda diseq 1 ve diseq 2 olarak ayarliyorsun. yanı eve gelen tek kabloyu switch'e baglasan nasil dagitican ikiside karişir diye düşünüyorum veya calişmaz.
ancak şöyle yapilabilir , eve gelen tek kabloyu ikiyi ayirirsanız belki calişma ihtimali var ancak çakişma söz konusuda olabilir. hic denemedim böyle bi olayi ama arastirmak lazim.
Tek kablodan genel olarak tek bir alıcı çalışır, İki cihazı aynı anda özgürce izlemek istiyorsanız, ikinci bir hat çekmek zorundasınız. (Diseqc'ler birden fazla çanağı(=lnb) bir noktada toplamaya yarar) saygılar
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
birde benım bildigim 2li multiswich yok.
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
pasif değilse çalışır dedi adam ama daha denemedim
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
yanı eve gelen tek kabloyu switch'e baglasan nasil dagitican ikiside karişir diye düşünüyorum veya calişmaz.
ancak şöyle yapilabilir , eve gelen tek kabloyu ikiyi ayirirsanız belki calişma ihtimali var ancak çakişma söz konusuda olabilir. hic denemedim böyle bi olayi ama arastirmak lazim.
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
İki cihazı aynı anda özgürce izlemek istiyorsanız, ikinci bir hat çekmek zorundasınız.
(Diseqc'ler birden fazla çanağı(=lnb) bir noktada toplamaya yarar)
saygılar