Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Modeme bağlı cihazlar internet hızını ne kadar yavaşlatır ?

_ __Nikolaus__ Konu Sahibi
3 yıl (8175 mesaj)
Arkadaşlar merhaba ,

Uzun zamandır aklıma takılan bir konu var.

Evimde wifiye bağlı ip kamera , ses sistemi , televizyon , kablotv kutusu var. Bu cihazların sürekli açık olması benim download , upload ve ping değerlerimi ne kadar etkiler ?

Sözde 50mbit hızım var ama genelde aldıgım 20-25 arası. Acaba aradaki fark ve oyunlarda oluşan ping durumu modeme bağlı bu cihazlar yüzünden olabilir mi ?

Teşekkürler
M miskindvd
3 yıl (1956 mesaj)
Kablo tv kendi özel bant genişliği üzerinden çalışır ve internet hızınızı etkilemez.Fakat özellikle ipkamera ve televizyonda açtığınız videolar internet hızınızı oldukça etkiler.Hız testinde 25 almanızın sebebi budur. Ayrıca pinginizi de çooook yükseltir.Oyun oynarken modeme sadece bilgisayarını bağlayın ve arka plada çalışan internet harcayabilecek tüm programları kapatın.Evde ip kamera çalışırken oyunlarda pinginiz 1000e bile çıkabilir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

_ __Nikolaus__ Konu Sahibi
3 yıl (8175 mesaj)
Kablotv nin i-kutusuda modeme bağlı ama galiba oda internet harcıyor.

Akşam hepsini kapatıp bir deneme yapayım.
Bu mesajda bahsedilenler: @miskindvd

M miskindvd
3 yıl (1956 mesaj)
i kutu internet harcamaz.Televizyon yayınları için kullanılan iletişim protokolu ayrıdır.Sanırım siz evi santral yapmaya çalışıyorsunuz.Bir kabloyla siz de bağlanın bari modemin bir yerinden :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

_ __Nikolaus__ Konu Sahibi
3 yıl (8175 mesaj)
Modeme bağlayacak bir giriş kalmadı artık ip camera cıkardım şimdilik diğerleri zorunlu kalacak.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @miskindvd

M mcrew
3 yıl (8490 mesaj)
Bunu öğrenmenin çok kolay bir yolu var.Tum cihazlar bağlıyken bir hız testi yapın. Sonra tüm cihazlara erişimi kapatıp bir daha test yapin.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O ozan4550
3 yıl (172 mesaj)
İnşallah wifi'den hız testi yapmıyorsunuz?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.