c daha seri değil mi 3 e göre bir de 3 ün seneye kasa değişecek diye okudum kararsız kaldım c sedan 3 den motoru daha güçlü diye c biraz daha cazip geldi |
Kağıt üstünde öyle ama gerçekte değil. 3 her zaman C’den daha seri. Şanzıman da daha hızlı ayrıca. Test sürüşü yapın ne demek istediğimi anlarsınız. 3’ün iç kısımda makyajlı (direksiyon, menfezler, orta konsoldaki tekerlek) versiyonu önümüzdeki ay üretime giriyor. 2 ay sonra türkiyede satılır. İsterseniz bekleyebilirsiniz tabi. Kasa değişimi ise 2027’de olacak. < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > |
teşekkürler dediğiniz gibi test sürüşü yapmadan anlaşılmıyor |
Hocam buna tam anlamıyla katılmıyorum. Hissettirme olarak c 4 çeker olmasından dolayı çok hissettirmiyor olabilir ya da 3 daha hızlı gibi geliyor olabilir arkadan itiş ile ancak yazılımsız 3 c den daha seri değil. Bir çok karşılaştırma videoları da mevcut, özellikle 100 km/h sonrası arayı açıyor c. |
Uzunda, kısada, gaz tepkimesinde, ara hızlanmada, hissiyatta 3 serisi daha iyidir. Mercedes’in şanzımanı konfor odaklı olduğu için biraz hantal kalıyor. Ayrıca 3 serisinin motoru 2 litre’den downsize olduğu için çok daha uzun ömürlü ve pürüzsüz çalışır. Ben ikisini de kullandım. C’nin üstün tarafı iç ve dış tasarım. Teknik olarak 3 daha iyi bir otomobil. https://www.youtube.com/watch?si=o4B5LHFRewivKwul&v=xhZOpFCtUSo&feature=youtu.be |
Şanzıman hızı, motorun sağlamlığı uzun ömürlülüğü, hissettirdiği kısımlarına katılıyorum. Ancak çok fazla fark olmasa da daha hızlı olduğu kısmına katılmıyorum. Ama yine de hız olarak yakın arabalar, burada tercih sebebi diğer unsurlar olabilir. C tarafınfa dediğiniz gibi iç dış tasarım, burmester. 3 tarafında da adaptif süspansiyon, çift camlar, daha iyi konfor daha uzun ömürlü motor, hızlı şanzıman. |
Sorun olursa muhakkak değişecektir ama uzun yolda ya da ters bir zamanda eğer sorun kronikse tabi insanın başına gelmesi üzücü ve uğraştırıcı olabilir. |
Afrika üretimi de olsa takılan buji aynı değil midir? Ya belli bir üretim serisinde oldu ya da bazı bujiler sorunlu üretildi bilemiyorum. |
glc coupe'ye ne dersin hocam gla küçük glb çirkin düz glc garip mercedes suvlarda g harici istek uyandırmıyor almak için çizgiler çok garip |
glc ye bakmıştım ama 1,5 motor yetersiz gibi geldi 2 motora da çıkınca fiyat 2m artıyor |
İscilikle ilgili problemler var buji nasil kirilir akil almiyor sorunlarin buyuk cogunlugu afrika uretimlerde. |
merakımdan soruyorum, 3 zaten makyajlanmıştı en belirgin özelliği yekpare ekran gelmişti. bir daha mı makyajlanacak. bir kasa birden fazla makyaj görebiliyor mu? |
Abartılacak bir problem olduğunu düşünmüyorum. Almanya üretimli c serisi bulmak çok kolay değil |
GLC güzel, özellikle ilk çıktığı zaman görece fiyat uygundu. Bütçe yetiyorsa alınabilir ama onu da test etmek lazım, motor performansı büyük bir soru işareti. |
Bmw yeni platforma geçiyor fakat 3’ün yeni kasasına yetişmediği için ikinci LCI ( life cycle impulse ) yapıyorlar. Vw grubunda da güncel platformlar değişmeden araçlar makyaj/kasa değişimi görecek. 7 yıl olan model değişimleri 8-10 yıla çıkacak. |
Bmw karakteristik arka tasarimindan vazgectiginden beri cok siradan geliyor bana. İcide mercedese ayak uydurmaya calisirken sacmalamislar gibi duruyor. |
Mercedes satışın çoğunu bayiler aracılığıyla yapıyor sanırım hala, online storeda c serisi 7 8 araç anca var. tüm mercedes bayileri bu 8 aracı satıyor olamaz herhalde. bir de c icin konfigürasyonla satış yok dedi bayi, doğru mudur acaba. bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim |
Sürüş ve motor olarak 3 serisi tercih ederdim ben olsam.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesajda bahsedilenler: @202020111