Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
5
Cevap
174
Tıklama
0
Öne Çıkarma
MAXTOR 250 GB SATA SORUNU? ???

V vbalikci Konu Sahibi
15 yıl (4596 mesaj)
Selamlar, bu gün kendime bir iyilik yapıp 250 gb sata hdd aldım. MAxtor markar. Ana kartım soket 939 msı k8n platinium, kardeşin satasını istediğim an takıp çıkaryor bir sorun yaşamıyordum bu yeni hdd depom olacaktı ama olmadı. Taktım hdd yi bir türlü bilgisayar görmedi. kapattım eski hdd söktüm yenisini taktım wın xp yükleyim dedim (sp 2 li, orjinal) olmadı. Yükleme başlıyor, bir kaç dosya yüklüyor sonra bir anda kapanıp açılıyor, ekrana windows logosu geliyor ve kit. Halbuki kardeşin 120 satasını sorunsuz çalıştırırken bunu çalıştırmadı. Ayrıca HDD arkasında jumpr ayarı var. bir şey anlamadım, sıkıştım kaldım. Bilgisi, malümatı olan arkadaş varsa acaip sevinirim...

ayrıca hdd takırdıyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vbalikci -- 5 Nisan 2006; 11:31:31 >


H hersoz
15 yıl (146 mesaj)
eğer anakartın NF4 Ultra değilse veya sli chipsetin sata2 desteği olmayabilir.
Hdd nin arkasındaki jumperlerden Sata1 veya 150mb/sn yazan şekle göre jumper
takıp dene
H hüküm
15 yıl (1599 mesaj)
takırdama normal hızlı hdd hepsi malesef hızlarından dolayı çıkartıkları ses arkadaşın dedği gibi sata2 ise seninki ve anakart desteklemiyorsa arkasındaki o jumper lerden ayar çekmen lazım ve mümkünse enson bios güncelemesi yapman daha iyi olur...
V vbalikci Konu Sahibi
15 yıl (4596 mesaj)
ana kartım MSI K8N Neo 2 Platinium edition. doğal olarak sata destekliyor ayrıca yeni aldığım SAta 2 değil. 250 gb ama sata 2 değil. Öte yandan biosda gördü sonra yüklemeye çalıştım olmadı. Şimdi biosu da kaybettim oraya da giremiyorum. Parça parça cihazı kaybediyorum, şimdi bios jpr çıkartıp bios a reset atacağım. Bu arada Biosun son sürücüleri yüklü, yani yükledim ve hdd denettim olmadı. Çalıştırmadı. Belki de hdd bozuk, böyle bir bozulma olabilir mi acaba onu merak ettim... :)
V vbalikci Konu Sahibi
15 yıl (4596 mesaj)
arkadaşlar hdd yi götürdüm adamlara bozuk dediler değiştirdiler. Denedim yine olmadı bu seferde hdd araştırdım karşıma "üstünde" yazmamasına rağmen hdd sata 2 çıktı, benim anakart desteklemiyor. JPR ayarlarıyla bu iş olmayacak zannımca, öneriniz nedir?
T tolgaaksu84
15 yıl (1674 mesaj)
eğer bios un boot sekmesinde harddisk seçme yeri varsa jumper ayarı yapmadan hdd leri biostan ayarlaya biliyorsunDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.