Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
M2 ssd görmeme sorunu!!! Acil yardım

E enomine Konu Sahibi
geçen yıl (5 mesaj)
Merhaba Z97 Gaming 5 anakarta sahibim sata 2 ve 4ncü portlarında 2 adet ssd takılı m2 slotunda sandisk'in 500gb m2 ssdsi var fakat m2 ssd pcye reset attıktan sonra görünmüyor. Bios üzerinde hiç görüntüleyemedim. Bios güncelledim her şeyi yaptım aktif bir şekilde kullanamıyorum. Bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi kafayı yiyicem
P potti34
geçen yıl (839 mesaj)
bu programı kur olmazsa sök Samsung NVMe SSD Driver Download v3.3 (guru3d.com)
ssd leri sök .. m2 sök tekrar tak.. sadece m2 kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potti34 -- 14 Mart 2021; 12:35:56 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

E enomine Konu Sahibi
geçen yıl (5 mesaj)
kullandığım m2 samsung değil ama sandisk m.2 NVMe 3D SDD si


Bu mesaja 1 cevap geldi.

P potti34
geçen yıl (839 mesaj)
bi kur olmazsa sök
Bu mesajda bahsedilenler: @enomine

E enomine Konu Sahibi
geçen yıl (5 mesaj)
şimdi dediklerinizi yaptım ssdleri söktüm m2 slotunda olanı tek başına bıraktım biosta görünmüyor. Format atarım mantığıyla format ekranındada ssdyi görmüyor. kafasına göre bazen bilgisayar açıkken geliyor bazen gelmiyor. geldiğinde sorunsuz bir şekilde kullanabliyorum ama bozuk olma ihtimalide yok.
Bu mesajda bahsedilenler: @potti34

N NotImportant
geçen yıl (103 mesaj)
Bir çok anakartta m2 sdd takıldığı zaman bazı sata portları devre dışı kalır. Tersi durum var mı bilmiyorum, anakart kitapçığına göz atmanız işe yarayabilir veya türk usulü sadece m2 sdd yi takın ve çalışıp çalışmadığına bakın. Çalışıyorsa dediğim gibidir. sataları başka porta takın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E enomine Konu Sahibi
geçen yıl (5 mesaj)
sata portlarında 5 ve 6 yı devre dışı bırakıyor bunu biliyorum satalarım 1ve2de takılı onları iptal etmiyor m2 takılıyken m2 kafasına göre geliyor pc açıkken hiç bir zaman biosta göremedim m2yi bilgisayarıma basınca görebiliyorum bazen varkende pcyi resetlersem gidiyor sonra garip bir döngüde :D
Bu mesajda bahsedilenler: @NotImportant
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.