Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
75
Tıklama
0
Öne Çıkarma
LYS ile farklı üniversiteye( hukukta )geçiş yapmak

B bothaniccc Konu Sahibi
5 yıl (90 mesaj)
Ben vakıf yüzde 50 burslu hukuk okuyorum fakat istanbul Üniversitesine geçmek istiyorum tekrar LYS girip yerleşmeye kalsam 3.sınıftan devam ettirirler mi? böyle yapıp geçen var mı?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G gkhngkhn
5 yıl (600 mesaj)
Ben Marmara'da okuyorum. Bizim okula özelden geçenlerin çoğu dersini saymıyorlar. Tekrar vermesini istiyorlar yani. Vakıflarla devlet üniversiteleri arasında (Özellikle İstanbul-ankara-marmara-gazi) eğitim açısından baya fark olduğu için bazı derslerini saymamaları muhtemel.ama yarısını ya da yarısından fazlasını sayarlar diye tahmin ediyorum. Bi de senin okulunda verilmeyen ama İstanbul'da verilen dersleri alttan da olsa vermen gerekir. Onun dışında İstanbul Hukuk yıllık sistemde eğitim verdiği için kendi okulunda 2 dönemde parça parça verilen derslerden (mesela borçlar genel-1 ve borçlar genel-2) birini verip birini veremediysen, İstanbul'da onları tek tek alma şansın olmadığı için geçtiğin kısmı da tekrar vermen gerekir.
B bothaniccc Konu Sahibi
5 yıl (90 mesaj)
Biraz gec gordum ve dondum.Kusura bakmayin tesekkur ederim bilginiz icin< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.