Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Linux Mint ve diğer Linux dağıtımları arasında hangisini önerirsiniz?

K kuzgun_ Konu Sahibi
7 ay (1234 mesaj)
ikizler olunca oyun oynamaya pek vakit kalmıyor.. Evdeki Pc'yi son zamanlarda genelde youtube ve film izlemek için kullanıyorum.

daha önce 6 ay kadar mint(cinnemon) kullandım. şu sıralar tekrar linux dağımın kurmak istiyorum pc'ye distrowacth'a baktım mxlinux bayadır listenin başını çekiyor ama burası da dahil çoğu yerde olumsuz eleştirileri vardı.. manjoro'yu 1-2 hafta kullandım ama beğenmemiştim..

free BSD gibi dağıtımlar çok dikkatimi çekmişti 1 kere denemek için kurmaya kalktım 600gb'ye yakın arşivim toz olmuştu. bir daha yaklaşamadım.


şu an Mint ve elementary os arasında kaldım.. Mint mevcut sistemin yanına kurulabildiğini biliyorum.. elemantary os'un böyle bir özelliği var mı ? varsa hangisini önerirsiniz.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >


K kelebekx3
7 ay (2674 mesaj)
Varsayılan özellikler açısından Linux Mint Cinnamon daha iyi ve az uğraştırıcı. EOS'da varsayılan olarak PPA deposu bile ekleyemiyorsun, kurulumdan sonra software-properties-common paketini kurman gerekiyor. Linux Mint PPA depoları ile daha sorunsuz, uyumlu olmayan PPA deposunun eklenmesini engelliyor vs.. Bunun gibi ufak ama faydalı özellikleri var. Ayrıca Cinnamon daha kolay şekilde alışılan bir kullanım imkanı sunuyor ve daha kolay özelleştirebiliyor. Gerisi zevk meselesi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 19 Ekim 2020; 22:11:54 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

K kuzgun_ Konu Sahibi
7 ay (1234 mesaj)
Teşekkürler
Bu mesajda bahsedilenler: @kelebekx3

H HitTheLights
6 ay (541 mesaj)
Tüm Linux sistemlerini yan işletim sistemi olarak kurabilirsiniz. Elementay OS güzeldir ama Mint daha sorunsuz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.