1. sayfa
Lens gözün arkasına kaçmaz, kaçamaz. Gözünün içinde hissediyorsan yavaşça ovala ortaya getirmeye çalış. Eğer hissetmiyorsan düşmüştür çıkartıcam diye gözünü tahriş edip zorlama. Ama lens gözün arkasına asla kaçmaz bunu bil. Yana veya çok hafif aşağı yukarı kaçmış olabilir. |
Arkadasimin goz kapagina kacmisti ameliyatla cikarttilar. Kullanmaya basladigim ilk hafta saatlerce takmaya calistigim zamanlarda benimde goz kapagima kaybolmustu 5-10 dakika sonra gozumu kapatip acinca yerine gelmisti. Yere filan bak yarim saat gozunu kapali tut cikmazsa hastaneye git |
Bana da oluyor. Kesinlikle yere düşmemiştir düşse hissederdin. Yapacağın şey : Kirpiğini esneterek aynada bakacaksın. Göz kapağının tam arkasına yapışabiliyor. Kirpiğini biraz çektikten sonra çıkacaktır ortaya. Kesinlikle çıkarmaya çalış. Bu arada öyle zor ve meşakkatli bir şey değil hemen bulacaksındır lensi. Gözünün arkasında değil, göz kapağının arkasına yapışmış büyük ihtimalle. Kolaylıkla kirpiğini çekerek,esneterek ortaya çıkarabilirsin lensi. Bir daha gözünde lens varken gözünü hiç kaşıma, kaşırsan kolaylıkla kaçabiliyor göz kapağının arkasına. |
Biraz ugrastim zaten gozumle,kipkirmizi odu.hocam simdi gozde olsa batma olur batma yoksa veya hissetmiyorsak kesin dusmustur diyebilirmiyiz?? |
Ya arkadaslar yerini bulamiyorum baktim goz kapagimin altina elimede gelmiyor hissedilmiyor da |
Hocam ne yaptınız ? Sorunuzla alakalı olarak da net cevap veremicem benim sadece çıkarırken 1 kere alta doğru kaymıştı onu da kolaylıkla çıkartmıştım.(ben çıkartmadım gerçi) Göz kapağının altına kaçmış olabilir. Bence daha fazla uğraşma imkanın varsa doktora git. Tırnağınla filan da sakın gözüne dokunma sadece parmağının etli kısmıyla. Gözünü tahriş etmen, ALLAH korusun kalıcı bir hasar vermen daha kötü olur. Ha bir de ellerini çok iyi sabunla. Bana kalırsa gözlük takmamak için takıyorsan da takma lens. Ben lensimi aldığım doktor profesördü o verdi bana lensi sen de umarım doktor tavsiyesi ile almışsındır. Gözlükçüye de sordum lens zararlı mı diye değil ama ben hayatta takmam dedi. Doktor da aynı şekilde. Ben de lenslerimi sadece spor yaparken takıyorum.(futbol vs.) Bir de son olarak alırken imkanınız el veriyorsa ya en iyisini alın ya da hiç almayın ve süresi geçince de takmayın. Hijyenine de çok aşırı dikkat edin. Saygılar |
hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim bu konuyu açarken çok batma ve rahatsızlık hissi vardı ancak şuan hiç bir şey hissetmiyorum gözümde, büyük ihtimal yüzümü yıkarken düştü gitti. bende hergün lensi takmıyorum gözlük kullanımının zor olduğu günlerde takıyorum şu ana kadar yaşamamıştım böyle bir şey. |
Nasil bir nesil ya lensi kim verdi size goze kacirmayi basaran altin nesil helal olsun |
Gözlüğün gözünü seveyim yahu, atılan taklalara bir bakın. Geçmiş olsun bu arada. |
Ben de gözlük kullanıyorum. Bu tür konuları gördükçe insan lensten korkuyor. Parmağımı gözüme bile getiremem ben. ![]() |
Fıstıklı olsun. |
Nasıl kaçmazmış ? Bal gibide kaçar neler çektim ben ondan. Hocam sizde aynanın karşısına geçin.Sürekli kırpın o gözü sakın ovalamayın.Lensi gördüğünüz an hemen tutun.Zaten batma var ve gözükmüyosa kesin kaçmıştır.Neler çektim ben bundan 1 gün boyunca.R ben birde Allah bilir. |
1. sayfa
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >