Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
741
Tıklama
0
Öne Çıkarma
LBN Out İşlevi

S Stumaster Konu Sahibi
9 yıl (934 mesaj)
Merhaba bizim digiturk alıcımız DCR DT8003.Şimdi bizim yapmak istediğimiz şey;bu alıcının LBN outundan başka bir alıcıya kablo çekip digiturk ün çanağını normal bir uydu çanağıymış gibi kullanmak.Diğer alıcının modeli Botech BC-2100B FTA.Ne yaparsak yapalım TRT'nin kanalları ve birkaç kanal haricinde diğer kanalları izleyemedik.Bize diğer alıcıda sadece ulusal kanalları izlemek yeterli.Sizce bunu yapmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?
C caerium
9 yıl (101 mesaj)
Sizin Digiturk alicisina bagli kablo Eutelsat 7A uydusuna bakan canaktan geliyordur dolayisi ile TRT disinda ulusal kanallari diger uydu alicisi ile izleyemezsiniz.
Bunlardan biri isinize yarar:

- Turksat'a bakan ikinci bir anten kurdurun, kablosunu digiturk olmayan aliciya baglayin.
- Digiturk uyeligini kullanmiyor ve canak da sadece size ait ise varolan canagin yonu de Turksat'a cevirilebilir.
- Digiturk aboneligini Turksat uzerinden almayi talep edin, canagi Turksat'a cevirin
S Stumaster Konu Sahibi
9 yıl (934 mesaj)
İkinci anten olarak dsmart anteni var sanırım ondan kablo çekeceğiz.Digiturk ü kullanıyoruz zaten sanırım kabloyu direk ona bağlamamıza gerek yok.Birde digiturk ün türksat üzerinden yaptığı yayından çoğu kişi şikayetçi o yüzden onuda yapmayız.Teşekkür ederimDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.