Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
256
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Laptopta ses kartını default olarak nasıl USB ses kartı yapabiliriz?

F Fallout Konu Sahibi
7 yıl (2143 mesaj)
Merhaba arkadaşlar,

Sorunu açık olarak şöyle anlatayım;

Dell 7537 serisi Laptop kullanıyorum ve anakarttaki ses kartımız her laptopun kullandığı onboard ses kartıdır. Ses kartının kalitesi malum, öyle teneke gibi bir ses veriyor kulaklığa. Laptop üzerindeki ses sistemini hiç saymıyorum. :)
Uzun lafın kısası USB Sound Blaster X-Fi Go Pro'yu laptop için default ses kartı tayin etmek istiyorum. Yani ben bu USB kartı sürekli bir slotta takılı tutacağım ve laptop sesi o USB kartından işleyip sesi yine laptop ses sisteminden verecek. Ben de ekstra basslardan ve crystallyzer özelliğinden faydalanmış olacağım.

Ayrıca en büyük sıkıntı da bluetooth kulaklık bağladığımda oluyor. USB kartı taksam bile sesin kaynağı onboard ses kartından geliyor. Crystallizer özelliğini veya X-Fi'nin ekolayzırını kullanamıyorum.

Umarım sorunumu anlatabilmişimdir... Benimle aynı sorunu yaşayan ve üstesinden gelen, ya da çözümü bilenlerin yardımına ihtiyacım var. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fallout -- 28 Haziran 2014; 8:23:53 >


D des_955
7 yıl (2667 mesaj)
merhaba hocam denetim masasından ses ayarlarına gir varsayılan yürütme aygıtı olarak creative seç seçim yaptıktan sonra realtek ile işin kalmayacak fakat ses çıkışlarını creativeden alman lazım diye biliyorum bluetoot işi nasıl olur denemek lazım
Bu mesajda bahsedilenler: @Fallout
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.