Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
197
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Kyk ile ilgili önemli bir soru..

B BauglirXul Konu Sahibi
10 yıl (1840 mesaj)
Beyler, Babamın sigortası yok.. Şu an sigortasız calısıyor, öyle haftanın 3-4 günü günübirlik işlere gidiyor.. Aylık gelir 500 felan oluyor.. kücükken cok kısa bir ara sigortalı çalışmış o da 1 yılı bile doldurmaz yani.. Şimdi ben Babamı İşsiz gösterdim.. babanın geliri 0 gösterdim. Anne zaten çalışmıyor onu da 0 gösterdim Ve aile gelirini 500 lira gösterdim..

E bunların hepsi tamam da , şu 18-20 li yaşlarında sigortalı çalışmıştı o ne olacak?.. Bunu nasıl belirteceğim.. Çünkü tam bir beyan vermek istiyorum.. Ne yapacağım ? Sigortadan gösterirsem, sigortalı gibi duracak o zaman yanlış olacak... Yardım edin ..
S sakalin
10 yıl (5 mesaj)
güzel kardeşim tamamen şans işi KYK dan burs çıkması. Altında kendi üstüne arabası olan arkadaşlarıma burslar çıktı. Tombala misali. maddi durumun yetersiz ise en kötü ihtimal 250 lira şuan için seneye 280 olucak geri ödemeli kredi alırsın. mezun olduktan 2-3 sene sonra başlıyor ödemesi. Aynı zamanda kabiliyetin varsa satış personeli olarak çalışabilirsin eğer yoksa anket yaparsın broşür dağıtırsın en kötü ihtimal ile kafe de çalışırsın aylık 700 lira kendin kazanırsın 300 de KYK dan lıcaksın 1000 lirayla geçinirsin herhalde.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.