Hocam merhabalar buderus markasını önerir misiniz buderusa 49.500 wissmana 40 bin fiyat aldım kurulum dahil 30 kW sizce hangisini tercih etmeliyim |
Hangi modeller ve kaç kW? |
Hocam baymak lunatec 35 kW da karar kılmak üzereyim öğleden sonra anlaşacağım kurulum dahil 29 bin fiyat aldım yer Afyon nasıl sizce ? |
Baymak luna tec 35kW çok iyi tercih 25000-26000 lira internet fiyatı Montaj ve proje dahilse iyi fiyat Yapabiliyorsanız kombi altında plastik kombi bağlantı seti değil Resimdeki gibi metal ve tam geçişli vana filtreler öneririm < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > |
Merhabalar, gaziantepte yerden ısıtmalı 140m2 3+1 sıfır ev için kombi bakmaktayım. Yorumlardan okuduğum kadarıyla oksijen bariyerli olup olmadığı önemli sanırım ama onu şu an bilmiyorum. İlk sayfadaki kombilerden baymak daha çok önerilmiş bende onu alıp geçeyim mi yoksa farklı tavsiyeleriniz olur mu? |
Ev balkonlar hariç 140m2 mi? Büyük 3+1 lerden mi? Kaç banyo var? Banyolar kombiye uzak mı yakın mı? |
Tapuda yazan brüt 180m2 net 143m2 ev. Balkonun büyük olanı cam balkon ve orda da yerden ısıtma mevcut. Evet 2 banyoda kombiye uzak. Evin ayrı uçlarında olacak. |
O zaman 24kW değil 28kW veya 30kW kapasite alın Banyoda vs sıkıntı yaşamamak için ayrıca 28 30kW pompa daha güçlüdür. 24kW alırsanız banyo uzak old için sıcak su konforu azalabilir Sadece baymak önermiyorum Eca,warmhaus,Alarko,Arçelik Beko alınacak başka markalar da var. Sadece plastik aksam içeren kombileri önermiyorum 30kW Baymak duo tec compact, 30kW Baymak luna tec,30kW Eca proteus premix, 30kW Eca confeo premix, 28kW Alarko super fit suf, 28kW Alarko seradens super, 30kW Arçelik atria, 30kW Beko smart logic, 28kW Warmhaus enerwaplus Hepsi paslanmaz çelik premix eşanjör ve pirinç hidrobloklu < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > |
Çok teşekkürler bilgiler için. Hepsini inceleyeceğim |
Hocam merhaba, bugün baymak bayisine gittim. Luna ve duo ürünleri yerli ürünler onların yerine ithal olan idee modelini öneririm dedi. 28kw olan modeli için 28 bin lira fiyat verdi. Bu ürün için yorumunuz nedir acaba |
Baymak idee Türkiye'de üretiliyor Bayi palavra sıkmış ayrıca İdee piyasada tutulmadı Piyasadan kaldırıldı bayi son kombilerden birini sana satmaya çalışıyor |
Başka bir bayide sizin dediğinizi dedi ve duo modeli için aynı fiyat teklifi verdi. Teşekkürler yardımlarınız için |
Merhabalar, 2 farklı ev için kombi almak istiyoruz, 1. Evde demirdöküm 15 20 yıllık kombi var 3+1 ev 110 m2 Ankara 3.kat 2.ev 3 katlı her katta altta resmini eklediğim malzeme var (paslanmış değiştirmek lazım mıdır) 2 havlupan, alurad petekler mevcut, girişin altında kombinin olduğu geniş odada 2 petek ve banyoda 1 havlupan Giriş katta salon (3), mutfak(1) antre(1) var 5 petek 2.katta 3 küçük oda (3) hol(1) banyo 1 havlupan Isısan buderus gb022 mevcut artık su damlatmasından su beklemekten bıktık bunu da değiştirmek istiyoruz Pirinç döküm eca ve baymak önderilmiş sanırım, 7 yıl garantili olan varsa öncelikli tercihimiz olacaktır. 3+1 küçük tek kat olan dairede kirada kardeşim oturuyor. Buradaki kombinin çok pahalı olmasına gerek yok ev sahibi ucuz isteyebilir 3 katlı evimizde ise kaliteli birşey istiyoruz. Denge kabı ve pompa diye bir eklenti de varmış bu bize gerekir mi acaba? < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > |
3 katlı evinizde üçüncü katta kaç oda ve petek var Bu evde mantolama var mı? Kombi kaçıncı katta olacak, evde kaç banyo var ve banyolar hangi katta, bu ev balkonlar hariç net kaç m2? |
Mantolama var hali hazırda ısısan buderus 24 saatte 9 10 m3 yakar kışları, bodrum katta giriş katının altında yani kombi 3 katlı ama büyük bir ev değil aslında. Daha önce 2 defa sirkülasyon pompası sanırım o değişti, her defasında kombiyi yenilemek istediğimizde kombiniz kaliteli dendi ama yıldım artık, siyah blok mu ne diyorlar ondan su akıtıyor büyük ihtimalle. 3 oda 2 salon 2 banyo 2 hol mevcut, mesajda karışık yazmışım sanırım, alurad olmak üzere 11 petek 2 havlupan var, resmini attığım kırmızı mavi renkli boruların olduğu dağıtıcı mı diyorlar bundan da her katta var kombiden o 3 dağıtıcıya gidiyor ve 3 dağıtıcıdan da her peteğe ayrı Boru gidiyor o resimdeki dağıtıcı şeyinden. Evde 2 balkon var 1 tanesi cam balkon kapalı kullanılmıyor. Banyolar en üst katta ve bodrum katta. Evde totalde 130 m2 dir en fazla |
Kombinin altındaki bloklar pirinç olmayınca uzun vadede sıkıntı çıkartabiliyor çünkü bu bloklar plastik ve zamanla çatlıyor su damlatıyor piyasadaki kombilerin çoğu plastik bloklu ve önermiyorum 3+1 eve Baymak lambert lpy compact ve ikiz kardeşi Baymak dolcevita dpy compact öneririm Fiyat diğer kombilere göre 3000 5000 daha ucuzdur ama aynı kalitedir. Paslanmaz çelik premix eşanjör ve pirinç hidrobloklu kafanızda soru işareti olmasın 3 katlı ev büyük olmasa da kombi 3 kata suyu basacak en az 30kW 35kW civarı kombi lazım Bütçede sıkıntı yoksa 36kW Alarko seradens super srs öneririm. Alternatif olarak 33kW Baymak duo tec, 35kW Eca proteus premix Kollektörleri mutlaka değiştirin. Alüminyum değil resimdeki gibi pirinç metal öneririm. Kombinin altına da plastik bağlantı seti değil pirinç metal tam geçişli vana ile filtreler Yazdığım tüm kombiler paslanmaz çelik eşanjör ve pirinç hidrobloklu 3 katlı eve kombiyi bağlatın 1 kış deneyin. Tüm petekler güzel ve eşit ısınırsa denge kabı ve ek pompaya gerek kalmaz eğer ısınmazsa sonradan taktırırsınız Sonradan takılıyor < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > |
Dediğiniz modelleri araştıracağım ancak 40 45 kw olanları gördüm sanki yine son sayfalarda önerilen eca baymak ın 45 liği de var bu 45 olanı bana fazla mı geliyor, o sebeple mi 35 almamı öneriyorsunuz? Ayrıca servis olarak veya uzatılmış garanti olanı mı önerirsiniz, bir de dediğiniz pirinç olanları vs hepsini alacağım ancak hali hazırda kombi olduğundan yine proje vb işlemleri yapmam mı lazım? Ayrıca termostatik vana vs öneriyor musunuz, bizim evde salonda bir kumanda var dereceyi ölçüyor ondan ayarlıyoruz mesela ev 21 derece ise ben 22 yapıyorum 22 olana kadar çalışıyor kombi böyle bir şey kumanda vs takılıyor mu bu bahsettiğiniz cihazlara, Ayrıca çıkan kombi satılabilir bir şey mi yoksa çöp mü direik |
3 katlı ev büyük değil dediğiniz için 35kW önerdim 42kW alabilirsiniz. Genleşme tankı büyük ve pompası güçlüdür 42kW Eca proteus premix ve 42kW Baymak duo tec Proteus 5 yıl garanti, üstüne para vererek 10yıl garantili yapabilirsiniz ki yapmanızı kesinlikle öneririm Duo tec 3 yıl garanti, üstüne para vererek 7 yıl hatta biraz daha uzun garanti yapabilirsiniz Ek garanti ücretleri bir kombi parası tutmaz Daha uygun fiyatlıdır. Eski kombiyi alıp genellikle montaj ve projede indirim yaparlar. Eski kombi çöpe gitmez. 3katlı evde oda term olan oda hariç diğer odalara danfoss termostatik vanalar takabilirsiniz Ankara'da youtube kanalı olan Ankara kombi pazarı var.bende videolarını izlerim tanımam etmem ama işçiliği iyidir onlardan fiyat alabilirsiniz https://m.youtube.com/watch?v=9uBdK-VXKL4&pp=ygUkMzBrdyBlY2EgcHJvdGV1cyBwcmVtaXggacOnIGRpemF5bsSx |
Tamamdır hocam teşekkür ederim ilginize, Daha yüksek kw almamın dezavantajı olabilir mi peki, elektrik sarfiyatı veya doğalgaz sarfiyatı bağlamında? Sizin mesajlarınız kapsamında o 2 ürün üzerinden gitmek suretiyle bir tercihte bulunacağım son aşamada tekrar görüşünüzü almam gerekebilir, şimdiden kusura bakmayın lütfen. Ayrıca kardeşimin kirada olan evi için bir yorum yapmamışsınız onun için basit uygun fiyatlı ancak yine pirinç malzemelerin kullanıldığı kombi önerebilir misiniz, 3+1 100 m2 bir ev, 6 veya 7 tane petek ve 1 banyoda 1 havlupan mevcut. Kombi ile banyo arası 10 mt civarı mesafe var. |
< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesajda bahsedilenler: @disintegration