Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
868
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Klima seçerken dikkat edilecekler

M master90 Konu Sahibi
14 yıl (569 mesaj)
Klima seçerken aşağıdakı kıstaslar göz önüne alınmalıdır.

1. Verimi. Soğutma birimi başına elektrik sarfiyatı.
2. Sessiz çalışması. Desibel cinsinden gürültü değeri.
3. Uzun ömürlü olması. Parçaların MTBF (arıza için ortalama süre) rakamları.
4. Yedek parça ve servis temini, ucuzluğu. (Ana parçaların ve servisinin fiyatı)

Ancak görülecektir ki, hiçbir marka bu kriterleri rakamlarla yansıtmamaktadırlar. Bu iş, satın alacak bizlere düşmektedir. Bu değerleri temin etmek zor olduğundan, kolay yolu seçerek markalara yönlenmekteyiz. Ancak yapacağımız seçim, yine de en doğrusu olmayacaktır. Müşteri dostu firmalar sattıkları cihazlar için tanıtım broşürlerinde bu değerleri vereceklerdir. Bizler de o firmaların ne kadar dürüst olduklarını görmüş olacağız.
İ insecta
14 yıl (69 mesaj)
dikkat edilmesi gereken ilk şey, kapasite testlerinden geçmiş ve onaylanmış olduğunu anlamak için sertifika bilgileridir.(CE gibi.) Elektrik sarfiyatı, gürültü değerleri(32db normalidir), sağlığımız açısından en önemli nokta kendi kendini temizlemesi(küf oluşumunu engellemesi), ve filtreleme sistemi (bakteri ve virüsleri yok edebilmesi, kötü kokuları temizleyebilmesi), servis ağının olması, klima üreten ve bu işte uzmanlaşmış, markalaşmış bir firma olması... Diğer açıdan müşteri ile birebir muhattap olan bayilerin fiyat ve ürün özellikleri konusunda dürüstlüğüdür. bu konuyu da ancak aynı markanın birkaç bayisine uğrayarak veya internet vasıtası ile karşılaştırıp öğrenebiliriz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V vdtkrn
14 yıl (140 mesaj)
Klima secerken en temel bakılması gereken kısım;

-Enenrji Sınıfı, Isıtma ve Soğutmada A olması sizin avantajınıza olur,
-Fİltreleme Sistemi
-İçindeki gazın R410A olmasına dikkat edin, klimanın performansı daha iyi olur.
-Kataloglara yazdıkları BTU/h cinsinden değerin gerçekliğinin ne olduğu,
-Ses Seviyeleri iç ve dış üniteDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.