Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
199
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Klima...

N
NeFReTr69 Konu Sahibi
6 yıl (102 mesaj)
Arkadaşlar bende evde kullanmak için bir klima almayı düşünüyorum. Kışın doğalgaz kullandığım için bana sadece soğutması yeterli. Ve bire bir temasa girp insanı rahatsız etmesin die evimde dar bir kolidora kurmayı düşünüyorum. Aynı zamanda mutfağı ve oturma odasının kapılarını açık bıraktığımda soğutmasını istiyorum. Klimalar hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim. Ve kafama takılan bir konuda bazı klimalar sadece duvara monta ediliyor bazıları ise bir parça duvara monta ediliyor ve bir parçasıda dışarda oluyor.. Bunların arasındaki fark nedir ve hangidi daha iyi performans verir..
N
NVN
6 yıl (803 mesaj)
2 tür klima var.
1. duvar tipi. İçeri üfleyen ünitesine iç ünite, dışarı fan dönen ünite dış ünitedir.

2. mobil tip. istediğin odaya kurarsın, ancak mutlaka dışarıya bir boru bırakmalısın ki sıcak havayı atabilsin. Bunun için ya eski baca boruları olur veya cam/duvarda delik açman gerekir. Biraz gürültülüdür.

Duvar tipi sizin işinize daha uygundur. Koridor, oda ve mutfak kaç metrekare bir ölçün. Ona göre gereken btu'lu klima tavsiyesi buradan yapılır.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.