Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Kasko dan verilen ikame araç sokağa çıkma yasağı olursa ne olur

F
fbm333 Konu Sahibi
2 ay (1179 mesaj)
Aracım ufak bir çarpma sonucu serviste ve serviste içinde bulunduğumuz durumdan dolayı yarı kişi ile dönüşümlü çalışıyorlar belki bundan dolayı normal süreden daha uzun tamir süresi olabilir. Araç kasko dan yapılacak ve bende 4 gündür kasko tarafından verilen ikame araç var ve bunuda sigorta şirketi bir rent a car dan kiralıyor. Bu durumda bu 10 günlük süre zarfında eğer sokağa çıkma yasağı gelirse bendeki aracın durumu ne olur. Biraz araştırdım ama bişey bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


U
umaysigorta
2 ay (648 mesaj)
Acentenin ile konuyu görüşürseniz süre uzatımı alabilir yada yasak gelirse dışarı çıkamayacağiniz için aracı teslim alırlar yasak kalktığı zaman eğer aracınız hala çıkmadı ise ikame nin tekrarını alabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


F
fbm333 Konu Sahibi
2 ay (1179 mesaj)
İkame aracın tekrarı sadece bu tür durumlar olunca mı alınabilir çünkü eğer sokağa çıkma yasağı olmazsada içinde bulunduğumuz durumdan dolayı araç geç çıkacak buda 10 günün sonunda ikame araç tekrarı istememe hak tanır mı normal şartlarda servisten araç çıkmadığında da alınabilir mi ve bu tekrar sonrası ikame araç için ücret alırlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S
spacewolf
2 ay (3501 mesaj)
Olağan üstü durumlarda ikame araç uzatılması veya hasarın karşılanması gibi durumlar yasa gereği kasko kapsamı dışındadır.

Mesela bir savaş durumunda kasko ödeme yapmaz. Terör saldırısında ise yapar.

Yaşadığımız günler olağan üstü durum olarak geçtiği için ikame aracınız normal şartlarda uzatılmaz. Bir ihtimal firma iyi niyet göstergesi olarak uzatabilir ancak o da onarım süreci boyunca olmaz. Onarımı yapan firma , size aracı sözleşmede belirttiği sürede teslim etmek zorundadır. Kasko firmaları servislerle ilgili işlem yapamayacağı için servisiniz size (mesela mercedes bu dönem başladı bu işe) aracınız kaldıkça ikame araç verebilir.
D
damneed
2 ay (2180 mesaj)
Sigorta şirketleri ohal durumunda ikame aracı uzatmaz, zaten öyle bir durumda ikame araca ihtiyacınız da olmaz,zaten sokağa çıkma yasağı var, aracı ne yapacaksınız o durumda.

Sadece sizin değil şuan binlerce araç vardır serviste tamir gören hepsine uzattığını düşünün, günlük asgari 200 TL civarında şuan, herkese uzatırsa ekstra külfet maliyet getirir sigorta şirketine.Şuan tüm herkes harcamalarını kısıyor...
Bu mesajda bahsedilenler: @fbm333

İ
insurancesigorta
2 ay (23 mesaj)
sokağa çıkma yasağı kapsamında ikame araç hizmetini kullanıyor durumdaysanız peki teslim süresi geçtiğinde araç teslim edilmezse herhangi bir sorun olur mu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yazabilir mi


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D
damneed
2 ay (2180 mesaj)
Sokağa çıkma yasağı olduğu dönemlerde, top yekün kimse sokağa çıkamaz şeklinde değil, gerekli görülen hallerde yasak esnetiliyor zaten.
Farz-ı misal benim abim 1980 döneminde sokağa çıkma yasağı varken gece doğmuş:)
Annem doğuma giderken daha sokaktan ana caddeye çıkarken askeri kontrol noktasına denk geldiklerini ve bir askeri aracın önde eskortluk yapması ile hastaneye gittiklerini anlatır.
Hastaneye giderken 7-8 askeri kontrolden geçerken hiç birinde zaman kaybetmediklerini anlatır.

Velhasıl kelam onun çözümü çok basit, ikame aracı sağlayan firmaya tüm araçlarını garajına çekene kadar izin verilir zaten.
Bu mesajda bahsedilenler: @insurancesigorta
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.