Arama butonu
Kaç Net (Sayısal)
 Sonuçları gör
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
191
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Kaç Net (Sayısal)
C
9 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Beyler bakalım yığılma nerede olacak< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

C
9 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Herkes 120-140 herhalde< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

F
9 yıl
Binbaşı

-40 işaretledim.30 net gelsin Namaza baslayacagım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

C
9 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Istedigin olur umarim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

K
9 yıl
Teğmen

İkinci üniversite için bugün girdim. 2008 Öss ile üniversiteye adım atmıştım. 2013'de mezun oldum.

Türkçe 25 net, matematik 20 net, sosyal 15 net, fen de 30 net dolaylarında bekliyorum. Toplayınca 90 ediyor.

90-100 arası gelir diye tahmin ediyorum. Genelde tahminleri karamsar yaparım.

Herkes için hayırlısı olsun. Sınavın 160 soru / 160 dakika olması ve benim o tempoya her soruya ayrı ayrı 1 dakika ayıramadan zihnimin su kaynatması performansımı epey aşağı çekti. 3 Soruya 2-3 saat müddet verilen termodinamik vizeleri, finalleri gibi değilmiş :)

Ufak bir değerlendirme yapmam gerekirse;

Türkçe: Paragraf sorularından bir yerden sonra kusma noktasına geldim her Türk genci gibi. Hangisi çıkarılamaz şeklinde olumsuz yüklem taşıyan sorular epey vakit alıcıydı. Şahsen ilk 31 soruyu işaretleyip geriye kalan 9 soruya bakmadım bile. Allah hepsini yapanlara sabır versin. Her paragraf gereksiz yere uzatılmış. Sıralama soruları da vaktimi çaldı.

Matematik: 27 soru işaretledim. Geometri sorularından bir tane yaptım, şekilli sorulara da dokunmadım aynı şekilde. Problemlerin ve temel işlem gerektiren soruların kolay olduğunu düşünüyorum. Geometri'den pek anlamadığım için çözmediğim gibi yorum da yapmıyorum. Temel kısmı daha zor bekliyordum açıkçası. Problemlerin güncel hayattan alınması (3 evetli yarışma) ya da sosyal medya dezenformasyonlarına atıfta bulunması(0'ları sadeleştirme) hoşuma gitti.

Sosyal: Seçmece Tarih Din Felsefe Coğrafya kafama eseni 25 tane işaretledim. Din ve Tarih kolay, Felsefe testi ayrı bir Türkçe 2 gibiydi. Atatürk'ün bol örnek verildiği ve Hz Ömer'e kadar giden bir tarih testi beni mutlu etti, not edeyim. Gavura gavur demiyoruz. Din soruları genel kültürlüktü. Ayeti yorumla yeter. Coğrafya bilgi ve yorum karışıktı. Ham madde iyi bir yorum gerektiriyordu mesela.

Fen: Fizik soruları aşırı derecede kolaydı ama iletkenlikle ilgili bir soruyu hatırlayamadığımdan boş bıraktım. Çoğunlukla sözel ve kalem kullanılmadan yapılacak sorulardan ibaretti.

Kimya: Bilgi ağırlıklı sorulardı. Alanım gereği hiç zorlanmadan takır takır yaptım hepsini. Çalışan mükafatını almıştır. Yoruma yer yoktu.

Biyoloji: Beni fende batıran kısımdı. Sevmedim, sevemedim. Bölünmeler, çift zarlılar ah ah :).

Vaktimi biraz daha planlı kullanabilseydim. Dönüp bakmadığım Türkçe ve Mat sorularından 7-10 net daha çıkarabilirdim belki ama kısmet. Yapacak bir şey yok :)

Hayırlısı LYS'ye, gelecek puana göre tercihte bulunacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzeybudenizi -- 16 Mart 2015; 1:57:02 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.