Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 9 misafir, 5 mobil kullanıcı
56601
Cevap
2182010
Tıklama
37
Öne Çıkarma
KABLONET [ANA KONU]

S serdar_ayberk Konu Sahibi
15 yıl (4652 mesaj)
Türksat Kablo'nun Kablonet isimli İnternet hizmetiyle ilgili ana konudur. KabloTV ve Kablonet ile ilgili düzenleme önerilerinizi Bölüm Yetkilisi serdar_ayberk'e iletebilirsiniz.

Konu ortak bir konudur bu sebeple tüm öneriler değerlendirilecek, birlikte karar verildikten sonra buraya eklenecektir.


Konu içerisinde Bölüm Kurallarına ve Devir İlanları Kurallarına uygun şekilde hareket etmenizi rica ediyoruz.

Türksat Kablo Resmi Ana Web Sitesi : www.turksatkablo.com.tr
Türksat Kablo Resmi KabloNet Resmi Web Sitesi : www.kablonet.com.tr
Türksat Kablo Resmi KabloTV Resmi Web Sitesi : www.kablotv.com.tr
Türksat Kablo Resmi KabloSes Resmi Web Sitesi : www.kabloses.com.tr

İlk site Türksat Kablo'nun ana resmi sitesidir, diğer 3 site ise Türksat Kablo'ya ait olan ve hizmetlerin adlarıyla tescil edilmiş ve ana siteye yönlendirme yapan sitelerdir. Bu alan adlarının (domainlerin) tamamı Türksat tarafından onaylanmıştır.

Bu siteler (alan adları, domainler) dışındaki diğer siteler resmi değildir. Abonelik, başvuru, iptal gibi işlemlerinizde mağdur olmamanız için resmi kanallardan yapmaya özen göstermenizi rica ederiz. Lütfen kimlik bilgilerinizi yetkili olmayan kurumlarla paylaşmayınız.


SIKÇA SORULAN SORULAR

KabloNet Nedir?
KabloNet, KabloTV şebekesi üzerinden, Türksat tarafından Kablo Modem kullanılarak sağlanan Fiber destekli İnternet hizmetine verilen isimdir.

KabloNet Nasıl Kullanılır?
KabloNet hizmetinden faydalanabilmeniz için KabloNet alt yapısına uygun Docsis 3.0 protokolü destekli bir Kablo Modem kiralamanız veya ikinci el olarak satın almanız gerekiyor. Türksat Kablo son aldığı karar doğrultusunda modem dahil cihaz satışlarını durdurmuştur.

1. Türksat Kablo'dan kiralayabileceğiniz Docsis 3.0 destekli Netmaster markalı kablo modeller ile hizmetten faydalanabilirsiniz.
2. Türksat Kablo'dan kiralayabileceğiniz Docsis 3.0 destekli Ubee markalı kablo modeller ile hizmetten faydalanabilirsiniz.

KabloNet'te Hangi Kablo Modem Modelleri Bulunuyor?
Şu an için Netmaster Infinity 401, Netmaster CBW-383Z4, Netmaster CBW-383ZN ve Ubee - EVW32C kablo modem seçenekleri bulunmaktadır. Kablo modem modelleri stok durumuna göre zaman içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Güncel marka ve modellerle ilgili daha detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KabloNet'te Hangi Hız Seçenekleri Bulunuyor?
16 Mbps, 25 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps hız seçenekleri bulunuyor. Tarifesine göre Kullandığın Kadar Öde, Kotalı, Duran Kotalı, Simetrik, Akıllı Sınırsız ve Sınırsız paket seçenekleri bulunuyor. Güncel hız, paket ve tarife seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KabloNet'in Avantajları Nelerdir?
  • KabloNet fiber alt yapı üzerinden çalıştığı için vaat edilen hız ne ise çok ufak farklarla o hızı alabilirsiniz.
  • KabloNet alt yapısı ADSL sistemlerinden bağımsız olduğu için yerel sabit telefon operatöründe oluşan arızalardan etkilenmezsiniz.
  • KabloNet'de bütçenize uygun ekonomik tarifelerden birini seçebilir ve altı farklı tarife grup seçeneği ile ihtiyacınıza uygun olan paketi kullanabilirsiniz.
  • KabloNet için telefon hattına ihtiyaç yoktur. Evinize veya iş yerinize Türksat Kablo'nun çekeceği bir anten kablosu ile KabloNet hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bunların yanında aynı anten kablosu ile Televizyon (KabloTV) ve telefon (KabloSes) hizmetleri de verilmektedir.
  • KabloNet, yerin altından döşenen kablolar ile İnternet hizmetini ulaştırdığı için telefon hatlarındaki sorunlardan etkilenmez.
  • KabloNet'in teknik servisleri ücretsizdir. Altyapı veya sistemle ilgili bir sorun yaşadığınızda ücretsiz destek alabilirsiniz, sizden kaynaklanmayan sorunlarda herhangi bir ücret ödemezsiniz.


KABLONET TARİFE SEÇENEKLERİ

Kullandığın Kadar Öde Tarifeler
Bu paket seçeneğinde kullandığınız her 1 GB başına ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu tarife seçeneğinde 19,99 TL aylık sabit ücret olarak faturanıza yansıtılmaktadır.

Kotalı Tarifeler
Kotalı tarifelerde belirtilen kota kadar İnternet hizmetinden faydalanabilirsiniz. Örneğin 10 GB kotalı bir paketiniz varsa 10 GB'a ulaştığınız zaman İnternet hizmetiniz durur. Eğer hizmete devam etmek isterseniz 1 GB başına 0,50 TL faturanıza eklenmektedir.

Duran Kotalı Tarifeler
Duran kotalı tarifelerde belirtilen kota kadar İnternet hizmetinden faydalanabilirsiniz. Örneğin 10 GB kotalı bir paketiniz varsa 10 GB'a ulaştığınız zaman İnternet hizmetiniz durur. Kotalı tarifeden farklı olarak duran kotalı tarifelerde 1 GB başına 0,50 TL ek ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

Akıllı Sınırsız Tarifeler
Bu tarife grubunda 00:00 - 19:00 saatleri arasında paketinizdeki normal hızı kullanabilirsiniz. 19:00 - 24:00 arasında ise seçtiğiniz tarifedeki hız limitine uygun şekilde hızınız düşürülmektedir.

Sınırsız Tarifeler
Sınırsız tarifeler adından da anlaşılacağı gibi sınırsızdır ve kullanım miktarı ile ilişkili olarak herhangi bir hız düşürme söz konusu değildir.

Simetrik Tarifeler

İndirme ile yükleme hızının eşit olduğu tarifelerdir. Kullanım miktarı ile ilişkili olarak herhangi bir hız düşürme söz konusu değildir.

Tarife seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


EK HİZMETLER

Tarife Seçici
Size uygun tarifeyi bulmak için her zaman foruma danışabilirsiniz. Bunun yanında ihtiyaçlarınıza uygun tarifeyi bulmak için Türksat Kablo'nun Tarife Seçim uygulamasını kullanabilirsiniz. Türksat Kablo, KabloNet Tarife Seçim uygulamasına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kampanyalar
KabloNet'e istediğiniz sürelerde taahhüt vererek tarife fiyatlarından indirim elde edebilirsiniz. KabloNet kampanyalarına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


Kampanya Önerici
Aesenel abonelerin kampanya seçimini kolaylaştırmak için kampanya önerici uygulamasını hazırlamıştır. Resmi bir çalışma değildir.Çalışmada hata görürseniz bildiriniz,sorumluluk kullanana aittir.Kampanya önericiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tarifeler
Taahhüt vermeden İnternet hizmetinden faydalanmak isteyen kullanıcılar kendilerine uygun olan KabloNet tarifesini seçerek KabloNet İnternet hizmetinden faydalanabilmektedirler. Size uygun tarifeyi seçmek için buradaki bağlantıdan kullanabilirsiniz.

Online İşlemler
Türksat Kablo Online İşlemler web uygulamasını kullanarak tarifenizi değiştirebilir, kota durumunuzu sorgulayabilir, yeni paket satın alabilir, şikayet kayıtlarınızı iletebilir, güncel faturanız hakkında bilgi alabilir ve daha birçok işlemi müşteri hizmetlerine bağlanmaya gerek olmadan kolayca yapabilirsiniz. Online İşlemler web uygulaması hakkında daha detaylı bilgi almak ve uygulamaya giriş yapmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Cihazlar
Türksat Kablo, KabloNet İnternet hizmetinden faydalanabilmek için Docsis 3.0 protokolü destekli KabloNet modemlerden birini tercih etmeniz gerekmektedir. Kablo modemleri Türksat Kablo'dan kiralama yöntemini kullanarak temin edebilirsiniz. Cihazlar hakkındaki güncel bilgiye ve kiralama seçeneklerine ulaşmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hız Testi
Türksat Kablo, KabloNet İnternet hizmetinizin indirme (download) ve yükleme (upload) hız değerleri ile birlikte ping erişim değerlerini test etmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Test işlemlerini bilgisayar üzerinden yaparken modeme ethernet kablosu ile bağlanarak daha kesin sonuçlar elde edebilirsiniz. Test işlemlerini wifi ağını kullanarak telefon üzerinden yaparken telefonu modeme çok yakın mesafede tutarak cep telefonu içinde daha kesin sonuçlar elde edebilirsiniz.


İÇERİK VE MARKA TELİF HAKLARI

* KabloNet, KabloTV ve KabloSes hizmetleri Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin marka tescilli hizmetleridir, bu markaların ve bu markalar altındaki hizmetlerin kullanım haklarından Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş. sorumludur.
* Konu içerisindeki yönlendirmeler ve bağlantılar Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin resmi web sitesine yapılmaktadır ve yönlendirilen içeriklerden Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş. sorumludur.
* Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin konu içerisinde adı geçen içerikleri değiştirme, iptal etme, hizmetleri sonlandırma, fiyatları değiştirme, içerikleri kısıtlama hakkı saklıdır.
* Konu içerisindeki tüm içerik ve anlatımlar maczone tarafından Donanım Haber Forumları adına hazırlanmıştır.
* Konu içeriği 16 Ocak 2018 tarihinde Creative Commons (CC BY-NC-ND) 4.0 ile telif hakkı kapsamında lisanslanmıştır. CC BY-NC-ND Lisansı hakkında detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
* CC BY-NC-ND lisansı gereği içeriği alıntı yaparak, kaynak göstererek ancak içeriği değiştirmeden paylaşabilirsiniz. İçeriğin paylaşıldığı yerlerde bu konuya atıf yaparak kaynak göstermek lisans gereği zorunludur. İçeriği ticari amaçla kullanamaz, gelir hedefleyen paylaşımlarda bulunamazsınız.
* Lisans kodu 291439643 - Legal Kodu
< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Aynen üstad, internetsiz hayat düşünemiyorum, ilk çıktığında telefondan çevirmeli bağlantı kuruyorduk ve adsl geldiğinde 64 kpbs ile bağlandık, sonra 128 kpbs hızderken 256-51...
Yoruma Git
Yorumun Devamı engin_er_26 - 7 yıl +67
Uydunet kullanıcılarına ve Türksat A.Ş.'nin üst düzey yöneticilerine duyurulur.


Dandik netmaster modemler yüzünden Türksat A.Ş (uydunet) kan kaybe...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Virtual Reality - 6 yıl +43
PSN Plus üyelerine bedava verilen Injustice adlı dövüş oyunu, dün gece USA Playstation Store'a geldi. Kota bitecek, hızım 3Mbit' e düşecek diye, indirmeyi başlatmadan ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Virtual Reality - 6 yıl +29

D dasdasq
15 yıl (2033 mesaj)
benim merak ettiğim birşey var. sözleşmedeki bir maddede telekom eger sozlesmeden yukarı bir baglantı kuruldugunu tespit ederse zararını tazmin eder gibi bi madde var. yani 128 k baglantısı olan bi adam modemi ayarlayıp yada baska her nasılsa baglantı hızını nasıl yukseltebilir bunu anlamış degilim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Holisticmax
15 yıl (5414 mesaj)
tftp den yapılıodu zamanında ama hala sisteme sızıp yapabilenler mevcut
ben biliorum yani ama onada en sonunda tamam sana bu hızı bu fiyata verioruz dediler çünkü tüm açıkları buluo kablonetteki
kablonet bi yere kapasa o dier açığı bulup yine dilediği gibi davranıo...
daha nelerde yapıo ama nese... :)
K klonajinsky
15 yıl (7361 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq

benim merak ettiğim birşey var. sözleşmedeki bir maddede telekom eger sozlesmeden yukarı bir baglantı kuruldugunu tespit ederse zararını tazmin eder gibi bi madde var. yani 128 k baglantısı olan bi adam modemi ayarlayıp yada baska her nasılsa baglantı hızını nasıl yukseltebilir bunu anlamış degilim.

nasıl yükseltilebildiğini bilmiyorum ancak bilenin de burada detaylı açıklamasına izin verilmez sanırım
C CrImInAl
15 yıl (219 mesaj)
Her zaman sistemin size isim ve şifre karşılığı tanıdığı hız ve kota limitlerini aşabilirsiniz.Biraz araştırma bazı modemler için biraz elektronik bilgisi ve doğru programla bunu yapabilirsiniz.
ANCAK: Amerikada bun yapanlar şirket tarafından banlanıyor yani bir daha o servis sağlayıcıyı kullanamıyor.Bizdede aynı şekilde sonuçlanması muhtemel.Siz siz olun ben uçarım kaçarım hack işinin kralıyım hiç bir şey olmaz diyenlerin sözlerine inanmayın.Hepimiz internette ve data iletimindeki node noktalarında arkamızda bir çok iz bırakıyoruz ve bulunmamız ÇOK kolay.
Zaten bu yazın sonunda İNŞALLAH hem kablo lisanslarının verilmiş olmasının etkisi hem ttelekomun mevcut çalışmalarının sonuçlanmasıyla hızlarımız biraz daha artacak.
Saygılar.
D dasdasq
15 yıl (2033 mesaj)
sabit ip olması acaba ornegin rapidleecher gibi programları kullnamamızı etkiliyor mu. buprogramı kullanamıyorum ben. bunun nedeni adsl deki gibi degişken ip kullanamamız olabilir mi.
K klonajinsky
15 yıl (7361 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq

sabit ip olması acaba ornegin rapidleecher gibi programları kullnamamızı etkiliyor mu. buprogramı kullanamıyorum ben. bunun nedeni adsl deki gibi degişken ip kullanamamız olabilir mi.

tam cevabını bilmiyorum.deneyerek yazabilirim ama sonuçta rapid leecher için proxyler değiştiriliyor.ben kablonette icqya login olamama problemi olduğu dönem çalışan proxyler bulup yazıyor ve giriyordum icq ya.bundada sorun olmaz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klonajinsky -- 19 Ekim 2016; 14:55:30 >


D devrimbektas
15 yıl (13 mesaj)
Arkadaşlar Merhaba,

Geçen hafta kablonet şirketinden com21 modem alarak 128kb(?) lık bağlantı yaptırdım...

Zaten ADSL aboneliğim vardı ancak kaşındık ya, gittik maliyeti ucuzlatırız diye kablonet aldık... ADSL'den 512'yi görünce şimdi 128 hız bana artık yavaş gelmeye başladı...

Ayrıca kablonet şirketinin bana satmış olduğu COM21 adlı modem nasıl bir modemse anlamadım sadece tek bilgisayarı destekliyor... Bana tam 80 YTL'ye mâloldu...

Benimse hem PC hem de notebook'u ayrı ayrı birbirinden bağımsız bir şekilde internete bağlamak gibi bir isteğim var... Ancak bu COM21 Modemi ile bunu başaramadım...

Bana önce swich al, onu kullan dediler... 25 YTL'ye aldım o da bir işe yaramadı...(Maliyet oldu:105 YTL)

Eve bir de iki bilgisayar arası ve swich arasında bağlantı yapacak 45m ara kablo ve pc'me ethernet kartı filan aldım...onun da maliyeti 35 YTL(Maliyet oldu:140 YTL)

30 YTL Kablonet bağlantı ücreti(Maliyet oldu:170 YTL)

20 YTL Kablonet aylığı(Maliyet oldu:190 YTL)

Şimdi bana router diye bir cihaz almamı söylüyorlar... Onun da maliyetini bilmiyorum epey tuzlu olacak herhalde...

Bir de 128 kb(?) internet hızı(oldukça düşük bir hız)

Bir de yani sana ne sınırsız internetten, kotalı ADSL neyine yetmiyor...?

Yani neden böyle bir ahmâklık yaptım da bu kablonete üye oldum anlamıyorum... İnanın çok pişmanım...

Artık kablonet üyeliğimi iptal ettirip ADSL'ye dönmeyi bile düşünüyorum...

Sizce ne yapmalıyım?

Değerli fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar...

Şimdiden teşekkürler...:-)
S shekwan
15 yıl (75 mesaj)
http://www.kablonet.com/knet/
Bu adresteki cable modem + router'ı almış olsaydınız dediklerinizi gerçekleştirebilecektiniz. (Yaklaşık 200 lira) Zaten hata sizde değil tamamen kablonet şirketindedir. Eğer ADSL modeminizin router özelliği varsa (4 port ya da kablosuz gibi) ayrıca bir router almadan doğrudan kablo modeminizi router'a bağlayıp kabloya bağlanabilirisiniz. Ayrıca kabloyu neden kötülediğinizi anlayamıyorum çünkü kablo ADSL'den hem hız hem de para olarak daha avantajlı.
F fprox41
15 yıl (5320 mesaj)
Router'a bir daha para vermeyin yazık olur. Ana bilgisayara 2, diğerine/diğerlerine 1'er ethernet kartı takarak yeteri kadar cross kabloyla da çok rahat paylaştırabilirsiniz.


Bu arada ben de kablonetçiyim klonajinsky. Hem de yıllardır... Ve gayet de memnunum, hatta eski ADSL'e geçmek istediğim günlerimi yad eder ve iyi ki geçmemişim, derim. Bir kere ping'ler mükemmel kablonette. Çok çok stabil bir bağlantı. Kopma, vs.. bende hiçbir zaman olmadı. Hem de çok uzun süre değişmeyen (yarı statik denebilir) IP'ler de çok kullanışlı.

Elle değiştirilmek istendiğinde de ethernet kartının MAC adresi değiştirilir.
D dasdasq
15 yıl (2033 mesaj)
@devrimbektas genel olarak düşündüğünde (şirket mukemmel degil bende de bazne sorunlar oluyor)

limitli adsl 512 ye 29 ytl vermektense, hizmet bedeli almayıp 256 sınırsız kablonet+kablotv ye 37 ytl vermek bence cok daha iyi. ben 256k kablonet kullanıyorum hızı hiç fena degil. download u 20-25 genel olarak işimi goruyor.
D dasdasq
15 yıl (2033 mesaj)
bu arada "Downstream RF Signal Level 32.6 dBmV " yazıyor baglantı explorer da sorunlu emule acınca internet baglanmıyo birkaç gundur. ben hızlandırma ayarları yaptım guya onun etkisi de olabilir.
bu deger çok mu fazla.
dun servis geldi. modem biraz acık kalsın. bazen baglantı kesiliyo vb. seyler soylediler. bugun yine emule açılınca firefox çalışmıyo. kapatınca ancak nete baglanıyom. kafam almadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasdasq -- 3 Mayıs 2006; 0:27:52 >


K klonajinsky
15 yıl (7361 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq

bu arada "Downstream RF Signal Level 32.6 dBmV " yazıyor baglantı explorer da sorunlu emule acınca internet baglanmıyo birkaç gundur. ben hızlandırma ayarları yaptım guya onun etkisi de olabilir.
bu deger çok mu fazla.
dun servis geldi. modem biraz acık kalsın. bazen baglantı kesiliyo vb. seyler soylediler. bugun yine emule açılınca firefox çalışmıyo. kapatınca ancak nete baglanıyom. kafam almadı.


pc başında ağzınla kuş tutsan düzelecek bir problem değil.modeme gelen sinyal seviyesi çok düşük.teknik servis halleder diyecektim ama teknik servis modem açık kalsın vs dediğine göre ya ellerinde parça yoktu ya da teknik bilgileri ki 2. sine inanmak istemiyorum...
K klonajinsky
15 yıl (7361 mesaj)
bu arada bazı arkadaşların kablonet paylaşımında sorunlar yaşadığını okudum ki zamanında bende çok yaşamıştım.kendi çözümümü sunayım:

bir adet surecom EP-4904SX ip sharer(35 ytl idi sanırım) aldım.kablomodemimden buna giriş yaptım ve evdeki diğer 2 pcye de ipsharerın 4 portunun 2 sinden çıkış yaptım.gayet sorunsuz kullanıyorum.arkadaşlar başka çözümlerde sunmuş bu çözümleri denemedim ancak çoğunda diğer pc yada pc lerin nete girebilmesi için ana makinenin açık olması gerekiyor.bağımsız olarak giremiyorlar.bu sebeple ben diğer yöntemleri düşünmedim ancak sorun değil ana makine açık olur diyor ve bağlantıyı 2 bilgisayara paylaştırmak istiyorsanız.2 ethernet kartına da gerek yok.kablomodeminizin usb çıkışından bir bilgisayara,ethernet çıkışından da diğerine bağlantı yapabilirsiniz.tabii usb destekli olması lazım kablomodeminizin ki çoğu usb desteklidir. (bunu ilk mesajıma da ekledim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klonajinsky -- 6 Mayıs 2006; 19:31:14 >


K klonajinsky
15 yıl (7361 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: devrimbektas

Arkadaşlar Merhaba,

Geçen hafta kablonet şirketinden com21 modem alarak 128kb(?) lık bağlantı yaptırdım...

Zaten ADSL aboneliğim vardı ancak kaşındık ya, gittik maliyeti ucuzlatırız diye kablonet aldık... ADSL'den 512'yi görünce şimdi 128 hız bana artık yavaş gelmeye başladı...

Ayrıca kablonet şirketinin bana satmış olduğu COM21 adlı modem nasıl bir modemse anlamadım sadece tek bilgisayarı destekliyor... Bana tam 80 YTL'ye mâloldu...

Benimse hem PC hem de notebook'u ayrı ayrı birbirinden bağımsız bir şekilde internete bağlamak gibi bir isteğim var... Ancak bu COM21 Modemi ile bunu başaramadım...

Bana önce swich al, onu kullan dediler... 25 YTL'ye aldım o da bir işe yaramadı...(Maliyet oldu:105 YTL)

Eve bir de iki bilgisayar arası ve swich arasında bağlantı yapacak 45m ara kablo ve pc'me ethernet kartı filan aldım...onun da maliyeti 35 YTL(Maliyet oldu:140 YTL)

30 YTL Kablonet bağlantı ücreti(Maliyet oldu:170 YTL)

20 YTL Kablonet aylığı(Maliyet oldu:190 YTL)

Şimdi bana router diye bir cihaz almamı söylüyorlar... Onun da maliyetini bilmiyorum epey tuzlu olacak herhalde...

Bir de 128 kb(?) internet hızı(oldukça düşük bir hız)

Bir de yani sana ne sınırsız internetten, kotalı ADSL neyine yetmiyor...?

Yani neden böyle bir ahmâklık yaptım da bu kablonete üye oldum anlamıyorum... İnanın çok pişmanım...

Artık kablonet üyeliğimi iptal ettirip ADSL'ye dönmeyi bile düşünüyorum...

Sizce ne yapmalıyım?

Değerli fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar...

Şimdiden teşekkürler...:-)


şimdi 512k 128k dan hızlıdır tabii ki de.kıyası yanlış.maliyeti azaltmak istediysen bunu göze almış olman gerekirdi.zira 128 klık kablonetimle 128 lik adsl den çok daha fazla verim alıyordum zamanında.birde adsl de upload ların downloadları engellemesi problemi var ki cfosspeed gibi programlarla çözülebiliyor (ki yinede kablonet üstün).kablonette bu gibi bir problem olmadığı için emule gibi p2p programlarında uploadı maximum vererek hem paylaşımımı hemde kredimi dolayısiyle downloadımıda arttırıyorum.birde kablonet daha oturmuş bir altyapıya sahip olduğundan sanırım,kopmalar yavaşlamalar pek olmuyor.evde kablonet iş yerinde adsl kullanıyorum oradan biliyorum.

müşteri hizmetleri kıyası yapmak gerekirse,adsl arıza kaydı almaktan başka hiç bir şey yapmamasına rağmen kablonet müşteri hizmetleri temsilcisi sorunu çözmek için ben bile bıktığım halde çözüm yollarını bana denetmekten vazgeçmiyor.konu onu ilgilendirmeyen ve pc imde kurulu olan programlarla alakalı olsa bile teknik bilgileri ile sorunu çözüyorlar.sonuçta ne zaman arasam sorunum çözüldü.adsl de ise hiç çözülmedi.her aradığımda şu an avrupa yakasında iyileştirme çalışmaları var,genel bir yavaşlama söz konusu ,okyanus altındaki fiber optik kablolar koptu vs dendi.sonuçta eyvallah dedik.okyanusun altına kontrole gidecek halimiz yok ya...yedik,yemek zorunda kaldık...
D dasdasq
15 yıl (2033 mesaj)
kablonette nasıl proxy kullanılır. ya da kullanılabilir mi. ben lan settings den yazdım bi proxy değişmediği gibi internet baglantısı da dondu.
K klonajinsky
15 yıl (7361 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq

kablonette nasıl proxy kullanılır. ya da kullanılabilir mi. ben lan settings den yazdım bi proxy değişmediği gibi internet baglantısı da dondu.

proxy neden kullanmak istiyorsun ki?proxy kullanılır ancak bağlantı durdu ise yazdığın proxy tr ye uygun olmayabilir.nereden buldun proxy nosunu?
D dasdasq
15 yıl (2033 mesaj)
rapidleecher gibi programları kullanamıyorum. proxy olunca belki kullanabilirim. ayrıca daha guvenli gezinebilirim sanırım nette. bazı siteler ip ni tanıyor. ornegin mail gonderiyo bazı siteler. ben hiç mailimi vermediğim halde. ya spy kullanıyo ya da baska bi yontem. neyse kullanılıp kullanılmadıgını deneyen olmamış sanırım.
proxy publicproxy, alliveproxy gibi sitelerden bulabilirsin. isimleri tam boyle değil.
K klonajinsky
15 yıl (7361 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq

rapidleecher gibi programları kullanamıyorum. proxy olunca belki kullanabilirim. ayrıca daha guvenli gezinebilirim sanırım nette. bazı siteler ip ni tanıyor. ornegin mail gonderiyo bazı siteler. ben hiç mailimi vermediğim halde. ya spy kullanıyo ya da baska bi yontem. neyse kullanılıp kullanılmadıgını deneyen olmamış sanırım.
proxy publicproxy, alliveproxy gibi sitelerden bulabilirsin. isimleri tam boyle değil.

yok benwww.proxy4free.com u tavsiye etmek için nereden bulduğunu sormuştum

buradan bulduğun proxylerde işine yaramazsa,link grabber dene.tabii sana pm den attığım mesaj işine yaramazsa...saygılar...
K klonajinsky
15 yıl (7361 mesaj)
kablonet şöyle de bir duyuru yapmış:

19.12.2005 - Kablonet Dns Ayarları

--------------------------------------------------------------------------------

Türk Telekomun DNS serverlarından kaynaklanan problemden dolayı bir çok abone internet sayfalarına erişimde problem yaşamaktadır.
Dns ayarlarınızı Birincil DNS \"62.248.113.53\", ikincil DNS \"195.175.37.69\" olacak şekilde değiştiriniz.

ayrıntılı bilgi içinhttp://www.kablonet.com/knet/duyuru/dns.htm?sayfa_id=317