Şimdi şöyle bir durum var... Hastalığa ilk kez yakalandığında vücut henüz bu duruma karşı hazırlıklı değildir. Mikroorganizmanın zararlı olduğunu henüz bilmediğinden savunma yapmaz... Bu durumda zararlı canlı hastalık yapar ve vücut sonradan savunma yapmaya başlar. Bir hastalık geçirildikten sonra bu hastalığa karşı vücut savunmasında görev alan antikorlar yok olmaz. Bir seviyede sabit kalır. Böylece eğer aynı mikroorganizma vücuda tekrar girerse savunma yapmak kolaylaşır. Bir kez yakalanma olayı bu... Grip gibi hastalıklarda mikroorganizmaların kalıtsal yapıları kolay değişikliğe uğradığından vücuda giren grip mikropları farklı farklıdır. Bu yüzden vücut daha önce grip geçirmiş olsa da yeni mikrobu tanıyamayabilir ve hastalığa yakalanabilir. Kabakulak, su çiçeği ve şu an ismi aklıma gelmeyen bir çok hastalık mikroorganizmalarında kalıtsal yapı kolay kolay dğeişikliğe uğramadığından vücut daha kolay tanır ve ikinci bir kez vücuda girdiğinde daha çabuk savunma yapar... Umarım açıklayıcı olabilmişimdir...
Şimdi şöyle bir durum var... Hastalığa ilk kez yakalandığında vücut henüz bu duruma karşı hazırlıklı değildir. Mikroorganizmanın zararlı olduğunu henüz bilmediğinden savunma yapmaz... Bu durumda zararlı canlı hastalık yapar ve vücut sonradan savunma yapmaya başlar. Bir hastalık geçirildikten sonra bu hastalığa karşı vücut savunmasında görev alan antikorlar yok olmaz. Bir seviyede sabit kalır. Böylece eğer aynı mikroorganizma vücuda tekrar girerse savunma yapmak kolaylaşır. Bir kez yakalanma olayı bu... Grip gibi hastalıklarda mikroorganizmaların kalıtsal yapıları kolay değişikliğe uğradığından vücuda giren grip mikropları farklı farklıdır. Bu yüzden vücut daha önce grip geçirmiş olsa da yeni mikrobu tanıyamayabilir ve hastalığa yakalanabilir. Kabakulak, su çiçeği ve şu an ismi aklıma gelmeyen bir çok hastalık mikroorganizmalarında kalıtsal yapı kolay kolay dğeişikliğe uğramadığından vücut daha kolay tanır ve ikinci bir kez vücuda girdiğinde daha çabuk savunma yapar... Umarım açıklayıcı olabilmişimdir...
Ben hatırlamıyorum ama annemin söylediğine göre küçükken geçirmişim, şu an ise sağ yanağım balon gibi oldu, uzaylılara döndüm. Öğrendiğime göre bir tedavisi de yokmuş. Kendi kendine geçmesini bekleyecem artık.
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Gerçekten mi?
Internette araştırdım araştırdım hiç bulamadım. Eminim bu forumda tıp bilgisine sahip insanlar da vardır.
Bu mesaja 2 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Ben hatırlamıyorum ama annemin söylediğine göre küçükken geçirmişim, şu an ise sağ yanağım balon gibi oldu, uzaylılara döndüm. Öğrendiğime göre bir tedavisi de yokmuş. Kendi kendine geçmesini bekleyecem artık.