Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
255
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Java ve Eclipse Üzerine Kafamı Karıştıran Bir Soru
J
2 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Merhaba arkadaşlar, bir süre önce yazılım çalışmaya başladım ve internetten video setleri izlemeye başladım. İzlediğim videolar biraz eski 12 yıllık falandı ve java 6 kullanılıyordu. Pratik için günceljava sürümünü indirmek için baktığımda iki farklı java sürümü gördüm java 8 ve java 19. Hangisini indirmeliyim yoksa ikisi farklı alanlarla alakalı ve o yüzden iki farklı sürüm mü var ?

2- Eclipse üzerinden java için kod yazarken çok belirgin farklılıklar gördüm örneğin benim izlediğim videolarda hoca printIn yazıp ("......"); şeklinde yazıyordu. Şu anki güncel sürümde ise System.out.print("....."); şeklinde öneri geldi program içerisinde ve sanırım böyle yazılıyor. Ben bir şey mi kaçırıyorum yoksa bu kadar değişti mi kodlamaki temel şeyler yıllar içerisinde ?

sorular basit olabilir kusura bakmayın yardımcı olup bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.T
2 yıl
Yarbay

2022 yılında Java 8, normal bir Java öğrenme deneyimi ya da Java uygulaması çalıştırmak açısından gerekli en alt sürüm. İş görür.

Java 19, Oracle'ın yeni sürüm takıntısı sonucu 19. Çok gerekli değil.
printIn yazdığı yer sorunsuz çalışıyorsa kodların altında bir yerde belki şunlar tanımlanmış olabilir.

public static void println(Object line) {
System.out.println(line);
}
public static void print(Object line) {
System.out.print(line);
}

Buradaki amaç, uzun uzun System.out.println(...) yazmak yerine kısaca println yazabilmek.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.