Halihazırda o bölümü düşünen 50 kişi şimdi İngilizce'si açılınca onu tercih edecek. Bu sefer %30 İngilizce olan bölüme 50 kişi gelecek. Bence 8000 civarında olur. |
İtülü olarak sunu söyliyim, türkçe okumak daha avantajlı. Türkçe okurken istersen dilekçe verip dersi ingilizce alabiliyorsun. İngilizce yazarsan seçme şansın yok.http://www.sis.itu.edu.tr/tr/cyy/201510/201510_ituiciyatay_taban_tavan_puanlari.htm Bu link İTÜ nün kendi sitesinden alınmış. Sene içinde ki yatay geçişleri gösteriyor. Mesela adam 3.94 ortalama yapmış %30 Bilgisayara geçmiş. Aynı şeyi Mimarlık, İnşaat, Endüstri Müh gibi lisans programlarında da görebilirsin. 3.84 3.94 ortalama yapan adamlar gerizekalı siz akıllı değilsiniz. Tercih yaparken ayrıntılı araştırın mutlaka okuyan birilerine sorun. |
hocma kontenjanlara nerden baktınız ? |
hocam ösym duyurulardan açikladi |
Okulun sinav ve ders programlari nasil, ogrenciyi zorlayici mi isini kolaylastirici mi yonde staj imkanlari nasil, turkce ve ing okuyan adamin staj imkani ayni mi (anadilde egitimin daha iyi oldugunu dusundugumden eger yazarsam ing yerine turkcesini yazmak istiyorum merak ettim) bulmusken bir itulu sorayim dedim :( |
diplomada türkçe yazmasiyla %100 ingilizce yazmasi arasinda çok büyük fark olur mu? |
ODTÜ ee tutmayanlar aalternatif olarak burayı düşünebilir bence . türkceye nazaran İngilizce olması çok büyük avantaj |
Staj da fark yaratmaz |
İnşallah 10bine kadar düşer |
umarım düşer ya çok iyi olmuş odtü ee alternatif olabilir demi |
oley be kapandi diye uzulmustum gecen sene geri acmışlar |
bence de odtü ee çok yüksek orasi tutmazsa tercih edilebilir gönül rahatliğiyla.bir kaç yila odtünün hemen altinda yerini alir zaten |
2 sene önce kapatılmadan önce EHBE (Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği %100 İngilizce) diye geçen bölüm ODTÜ EE'den biraz daha yüksek sıralama ile alıyordu, dolayısıyla yine 2000-2200 dolaylarında takılır diye düşünüyorum. Ben bölüme 2014 girişliyim, arkadaşın dediği gibi eğer çok isterseniz bölümünüz ve programınız Türkçe olsa da herhangi bir dersinizi kontenjan varsa İngilizce alabiliyorsunuz ancak tam tersi mümkün değil. |
upp |
İtu elektronik ingilizcesi odtü'den yuksek puanla alıyordu çoğu itü ingilizce bölümü gibi, yani odtü'yu tutturamayanlar gider diyerek sacmalamissin kisacasi |
konuyu itü-odtü muhabbetine cevirmeye gerek yok sonuçlardan sonra görürüz saçmalamişim mi saçmalamamisim mi |
Birbirine yakin siralarla kapatir. Itu odtu muhabbeti yapan yok, burada konumuz bu yil hangisinin daha yuksek sirayla kapatacagi degil, gecmis yillardaki durumu soyleyerek yanildigini gostermekti. Odtu elektronik tutmazsa itu elektronik türkçe ya da baska bir bölüm hayirli olsun şimdiden |
İtüde bu bölümün türkçesi zaten vardı
Bu sene %100 ingilizcesi de açılmış 50 kişilik kontenjan vermişler
Türkçesi bile 7250den alıyodu sizce ingilizcesi kaçtan alır?
Bu da internet sayfası
http://www.ehb.itu.edu.tr/