Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
46
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ip sorunu

B boolat Konu Sahibi
4 yıl (1173 mesaj)
Slm, modemin verdiği ip aynı değilhttp://whatismyipaddress.com/ veya başka sitelerde...
DDNS'im var vr kullanmak istiyorum bu durumda olmaz.
cgn olayını okudum tam anlamadım bu durumda yardımcı olursanız sevinirim.
Saolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O Overmedia
4 yıl (712 mesaj)
CGN ip uygulaması arada ekstra bi yönledirici koyup aynı ip üzerinden birden fazla kişi internete çıkabiliyor bu sayede gerçek bir ipye sahip olmadığımız için birçok gerçek ip isteyen ve kontrol eden programları ve özellikleri kullanamıyoruz DDNS de bunlardan biri bunun çözümüne statik ip almamızı istiyorlar.
BTK üzerinden şiakyet ettiğimde bu cevabı aldım.

Dünya genelinde internet kullanıcı sayılarındaki artışa bağlı olarak ip adreslerinde kapasite sorunu yaşanmaya başlandı. Gerçekleştirilecek ip kapasite artışı ile birlikte, aynı anda internete bağlı olabilecek kullanıcı kapasitemizde ciddi bir artış sağlanacaktır. Bu sayede müşterilerimizin internete ip kapasitesi kaynaklı bağlanamama sorunları hiç oluşmadan önlenmiş olacak. Yapılan çalışmalardan müşterilerimizin internet erişimleri etkilenmeyecek olup, erişimlerinde çalışma kaynaklı bir kesinti olmayacaktır. Ancak çalışmanın tamamlandığı ilerde internet hizmeti alan müşterilerimiz, gerçek ip gerektiren cihaz ve uygulamaları kullanamayacaklar. Gerçek ip gerektiren cihazlara örnek: bazı online oyunlar, bazı Ip kameralar, remote desktop kullanımı vb. Müşterilerimizin genel internet erişimlerinde sorun yaşanmazken, gerçek ip gerektiren cihaz ve uygulamaları çalışmıyor olacak.

Aşağıdakine benzer sorunlarla karşılaşabileceğini bildirmek isteriz.

“Bazı internet sayfalarına bağlanırken, bazılarına bağlanamıyorum. Bu adresler engellendi mi?”
“Torrent vb indirme uygulamalarını çalıştıramıyorum, internet hızımla ilgili bir sorun mu var ?”
“Evimdeki ip kameram internete bağlanmıyor, servise götürdüm ancak sorun olmadığı iletildi ?”
“İnternet’e erişiyorum ancak online oyun uygulamasına erişemiyorum, uygulamaya arkadaşlarımın da erişemediği bilgisini aldım”.

Bu sorunu giderilmek adına ; çalışmanın tamamlandığı illerde yer alan müşterilerimiz, gerçek ip gerektiren uygulama ve cihazları kullanabilmek için statik ip satın alması gerektiği bilgini iletmek isteriz.

Bilgilerinize arz ederiz.

Şuan yaptıkları kendi ayıplarını örtmek ipv6 sistemine geçmek yerine varolan ipyi bölüyorlar bu sorunların çözümü içinde 12TL Statik ip ücreti istiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overmedia -- 13 Aralık 2016; 13:12:32 >


B boolat Konu Sahibi
4 yıl (1173 mesaj)
Cevap için teşekkürler...

Gerçekten artık internet sahibi olmak bi dert...

Her şeklinde sorun çıkarıyorlar

Hayırlısı bakalımDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.