Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
3702
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İnternetten video izlerken donma sorunu
F
10 yıl
Onbaşı
Konu Sahibi

İyi günler arkadaşlar konu başlığından belli olduğu üzere video izlerken donma sorunum var. Bu videonun durması şeklinde değil ses aynen devam ediyor görüntü takıla takıla geliyor ama sadece internetten izerken oluyor. 144p izlerken bile oluyor ama 1080p filmleri izlediğimde bilgisayarımda inik olanları sorun olmuyor. Bilgisayar özelliklerim i7 3.4ghz işlemci nvidia gt 650m ekran kartı 8 gb ram yani ortalama üstü bir bilgisayar. Browser değiştirdim, eklentileri devre dışı bırakıp denedim aynı sorun yine oldu. Flash ve java güncelledim, flashtan donanım hızlandırma özelliğini kapattım ama değişen birşey yok. Yardımlarınızı bekliyorum.E
10 yıl
Yüzbaşı

Merhaba Bu kadar iyi bilgisayarın varsa film izlerken donması mümkün değil uçması gerekiyor. İnternet bağlantında sorun vardır veya adil kotayı geçmiş olabilirsin. Sana tavsiyem apartman içinden tel 2 veya cat 5 kablo çek evine kesintisiz mükemmel internet bağlantın olur. Hayırlı Forumlar.T
10 yıl
Yüzbaşı

Probleminiz %90 flash player dan kaynaklanıyor. Flash player i sisteminizden tamamen kaldırın ve tekrar kurun.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
10 yıl
Yarbay

Hemen cevaplayalım.

Bu sorun genelde browserda dahili olarak gelen flash player ile sisteminize yüklediğiniz flash playerın çakışmasından kaynaklanıyor.

Bunu gidermek için chrome tabanlı bir tarayıcı kullanıyorsanız şu adımları izleyin.

Chrome tarayıcının adres çubuğuna şunu yazıyoruz;

chrome://plugins/

Daha sonra açılan pencereden sağdaki ayrıntılar butonuna tıklıyoruz, yüklü eklentilerin ayrıntılı listesi geliyor önümüze.

"Adobe Flash Player - Sürüm: 11.7.700.203
Shockwave Flash 11.7 r700"

Gibi şeyler yazar. Burada eğer alt alta 2 adet flash player görüyorsanız biri browser'ın dahili flash player'ı, diğeri ise sisteminize yüklediğiniz flash playerdır.

Bunlardan istediğiniz birisini devre dışı bırakarak sorununuzu büyük olasılıkla çözersiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
10 yıl
Yüzbaşı

(pepflash) yazanı devre dışı bırakırsanız sorun olmaz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.