Merhabalar, ben internet üzerindeki bir oyunda modlar yapıp satmak istiyorum. Bunu vergilendirme konusunda nasıl bir yol izlemeliyim? Aklımdaki sorular şunlar; Vergi levhası çıkartmam gerekir mi? Çıkartırsam muhasebeci bulunması gerekir mi? Vergilendirme normal vergi yüzdeliği gibi %20 mi oluyor? Belirli bir tutara kadar vergi muafı mevcut mu? Genç girişimcilik olayı nedir?
Bilgili arkadaşlar sorularıma yanıt verirse çok mutlu olurum. İyi günler dilerim. İyi forumlar!
Eğer faturalı işlem olmayacaksa, yani modu sattığınız platform üzerinde fatura oluşturulmuyorsa sorun yok. Herhangi bir yere başvurmanıza gerek yok.
Eğer platform fatura kesmeni istiyorsa, şahıs şirketi açman lazım, gerçek usule alırlar bunda da her ay beyanname, muhasebeci parası, 3 ayda bir gelir beyanı bilmem zırt pırt şeyler, bide satışı olan her oyunda %20 alır devlet
Bilgili arkadaşlar sorularıma yanıt verirse çok mutlu olurum. İyi günler dilerim. İyi forumlar!