Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
40
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İlginç Sorun - No Signal!

Y YesimCirakli Konu Sahibi
5 yıl (891 mesaj)
Merhaba,
Belki de herkesin bildiği basit bir sorundur fakat yardıma ihtiyacım var.
Damda 2 çanak (Turksat ve Hotbird) ve bu çanaklar 2 LNB girişli, 4 çıkışlı DISEqC e bağlılar. Sadece 2 çıkışını kullanıyorum. Birine Dsmart Receiver, diğerine TV nin uydu girişine bağladım.
TV de hiç sorun yok gayet güzel tüm uydular ve kanallar çalışıyor.
DSmart alıcıya artık ihtiyacım yok ve Dsmart'ı fişten çektiğim zaman TV sinyal hiç bir kanalı göstermiyor, sinyal yok uyarısı veriyor!!!
Dsmart cihazından nasıl kurtulurum? :) Neden sinyal yok uyarısı alıyorum?
< Resime gitmek için tıklayın >
https://store.donanimhaber.com/b8/50/6b/b8506b106d1dcfe1dd3e4a8cb1040cc1.jpg
Y YesimCirakli Konu Sahibi
5 yıl (891 mesaj)
Dsmart ile TV uydu kablolarını yer değiştirdim yine sorun aynen devam.
O Okifi
5 yıl (2557 mesaj)
Görüntü alamadığınız cihazın receıver ayarlarında diseq ayarlarını yapmayı deneyin.Birde tv nin girişini,hangi cihazdan görüntü istiyorsanız,ona göre değiştirin.
U ulusalonur
5 yıl (3623 mesaj)
O diseqc ile anlattığınız şekilde bağlantı yaparak 2 başka tv de aynı anda iki farklı uydu kanalını, örneğin bir tv de turksat, diğer tv de hotbird kanalını aynı anda seyredebiliyormusunuz

Sorununuza gelince,neden öyle bir sorun oldu bilemiyorum, en kolayı basit 2-4 lnb giriş tek tv çıkışlı diseqc takarsanız sıkıntı kalmaz...< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.