Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
7
Cevap
426
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Honda Türkiye üretimini durdurdu

G GullyFoyle Konu Sahibi
9 yıl (3132 mesaj)
quote:


Tayland’daki sel felaketi, Honda’nın Türkiye’deki üretimini de etkiledi. Şirket, Tayland’dan kaynaklı parçaların gelmemesi nedeniyle üretime ara verecek.

Tayland’ın haftalardır boğuştuğu sel felaketi, sonunda Türkiye’de de etkisini gösterdi. Honda’nın Türkiye’deki fabrikası, Tayland kaynaklı bazı parçaları üreten tesislerin çalışamaması nedeniyle 14 Kasım’dan itibaren üretimine ara vereceğini bildirdi.

Honda Türkiye tarafından yapılan açıklamada, Tayland’da birkaç haftadır yaşanan ve büyük tahribat yaratan şiddetli yağışların aynı zamanda bölgedeki Honda operasyonlarını olumsuz yönde etkilediği belirtildi. Ayuttahaya bölgesinde otomobil üretimi yapan Honda Automobile Co. ve Bangkok bölgesinde güç ürünlerinin yanı sıra motosiklet üretimi gerçekleştiren Thai Honda Manufacturing’in üretimlerini durdurmak zorunda kaldığı ifade edilen açıklamada, sel felaketinden nedeniyle Honda’nın üretimlerinde kullanılan pek çok alt parçanın sağlanamadığı bildirildi.

Açıklamada, Honda’nın bu ay otomobil üretimini küresel çapta yeniden düzenleyeceği hatırlatılırken, Honda Türkiye’nin de Tayland kaynaklı bazı parçaların üretilememesinden dolayı 14 Kasım 2011’den itibaren üretime ara vereceği belirtildi.

DÜZELMESİ AYLAR SÜRECEK

Oluşan hasarın net bilgilerine ulaşılamadığı, bu nedenle üretimin yeniden başlaması konusunda net bir tarih verilemediğine dikkat çekilen Honda Türkiye açıklamasında, “Honda Türkiye, normal üretim seviyesine bir an evvel dönmeyi hedeflemekte, oluşacak etkiyi de minimize edebilmek için elinden gelen maksimum çabayı göstermektedir” denildi. Honda Türkiye, Japonya’daki deprem ve tsunami felaketi nedeniyle de üretimine zaman zaman ara vermişti.

Japonya’nın üçüncü büyük üreticisi olan Honda, toplam üretiminin yüzde 5’ini Tayland’ta gerçekleştirirken, buradaki tesislerde tüm dünyada kullanılan yan sanayi parçalarının üretimini de gerçekleştiriyor. Söz konusu üretim kesintileri nedeniyle yıllık bilanço açıklamasını dün iptal eden Honda, felaketler ve Japon para birimi yen’deki iniş-çıkışlar nedeniyle mali yılın ilk yarısında kârının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 77 düşüş yaşadığını söyledi.

Tayland’ı etkisi altına alan seller, haftalardır diğer otomobil üreticilerini de zorluyor. Burada araç ve parça üretimleri bulunan Toyota ile Nissan da operasyonlarına ara vermek zorunda kalmıştı.

Taylandlı yetkililer, özellikle Ayuttahaya bölgesindeki sel sularının çekilmesi ve buradaki tesislerin normal üretimlerine dönmesinin yaklaşık üç ayı bulabileceğini belirtiyorlar.


http://bigpara.ekolay.net/haber-detay/gundem/honda-turkiye-uretimini-durdurdu/777931.asp
C cbfdriver
9 yıl (72 mesaj)
yedek parca stogu yapmak lazim acilen :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E Edizkowicz
9 yıl (907 mesaj)
Tam Honda motor alacakken nasıl bir haber bu ?

C Cruzer26
9 yıl (1135 mesaj)
En kısa sürede düzeltirler umarım sokakta gördüğüm kadarıyla Kebapçı gibi yemek servis yapan yerler Honda Activa marka motor kullanıyorlar.
E Edizkowicz
9 yıl (907 mesaj)
Arkadaşlar bunun anlamı Honda'ya gittiğimizde motor yok diyecek olmaları mı?
Yakın zamanda almayı planıyordum?Çok ileri bir tarihe bekleme vermezler değil mi?
T TuVNeRa
9 yıl (21621 mesaj)
Deprem geliyor, stok yapalım
N nrkndmr
9 yıl (2 mesaj)
Taylandaki sel Türkiyede yaşamı olumsuz etkilemez inş.
G GullyFoyle Konu Sahibi
9 yıl (3132 mesaj)
Etkiler mi etkilenmez mi zaman gösterecek. Ama stokçu zihniyet hakim olduğu için millette bir kulp takar satıcılar.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.