Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
155
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Hasar kaydının yüksek çıkması

A ABB09 Konu Sahibi
5 yıl (320 mesaj)
İyi forumlar,
Arkadaşlar size bir kaç sorum olacak.
Ben hanım ve ufaklık 35-40 la giderken bir kaza geçirdik.
Arkamda ki araba sol arka çamurluğuma vurunca benim araba dönüp kaldırıma çıktı servise çektirdim aracı. Sol arka kapı ve çamurluk değişti, direksiyon mil'i değişti sol ön kapı ön tampon düzeltildi ve amortisor işlem gördü bunun üzerine araba 1 ay kadar serviste kaldı. 16 bin tl kadar bir para (hasar) çıktı kaskodan yapıldı benimde anlamayacağım üzere ilk etapta 5 binlerden bahsederken. Arabanın kasko değeri zaten 34 bin aracı teslim aldım bir sıkıntı yok bayada sürdüm yani eskisinden daha iyi. Ama internette bakınca bazılarının araçlarının perte çıkarıldığını ama söylenmediğini falan okudum bir bilgisi olan varsa söylerseniz sevinirim. Bir yere başvurmalımıyım? Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D damneed
5 yıl (2298 mesaj)
merhaba,

1 aylık bir süreç amortisör işlem gördü diyorsunuz, ilk yüzeysel incelemede bazen aracın mekanik hasarları tam olarak görülemiyor eksper ikinci incelemeyi talep ediyor bu tarz durumlarda ilgili eksperi arayıp tam olarak net bilgi alabilirsiniz. Eksperin telefon numarasınıda acenteniz hasar dosyanızdan görebilir. Ayrıca kaskonuzu yaptırdığınız acenteniz de sigorta şirketinin hasar ekranından bazı dökümanları görebiliyor. Eğer aracınız perte çıkarsa(ki sigorta şirketleri ve tramerde ''Ağır Hasar'' şeklinde geçmekte) kaskonuz iptal edilip sovtaj sizden alınıp bir takım evraklar neticesinde pert işlem olur.(araca çekme belgesi çıkartılması lazım)
İlla içiniz rahat etmesini istiyorsanız aracınızın şaşe numarasını özelden yazınız herhangi bir pert kaydı var mı sorgulayalım.
S spacewolf
5 yıl (3640 mesaj)
Şirketlerin ağır hasar kaydı açma oranları farklıdır.

Kimi şirket araç değerinin %25 ya da %27 gibi oranlarında hasar varsa ağır hasar derken kimileri %50 oranı ideal görmektedir.

Kasko şirketiniz rücu edileceği belli olan durumlarda genelde pert kararı verir.Bu durumda aracınızın ağır hasar olmadığı tahmin edilmiştir.İlk süreçte karar aşamasından geçip uzman görüşü istenmiştir.Sürekli böyle araçlar konusunda uzman görüşü veriyorum ben bu nedenle uzun sürmüştür.

Geçmiş olmasını dilerim.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.