Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Harmonyos 2.0’un sürpriz yumurtaları ortaya çıkmaya başladı

L lansker Konu Sahibi
4 ay (2043 mesaj)

HarmonyOS 2.0, birçok yeni geliştirme ve aynı isimle anılan kullanıcı arayüzünde, Huawei tarafından Anroid işletim sisteminde kullanılan EMUI’den aldığı mirası geliştirerek daha işlevsel hale getirdi.  Böylece HarmonyOS 2.0 işletim sisteminin Android’den daha hızlı işlevsel olduğunu Android kullanıcılarına göstermeye çabalıyor.

Huawei marka akıllı telefonlarında HarmonyOS 2.0 verisyonuna geçme şansı bulan kullanıcıları heyecanlandıran gelişmeler yaşanıyor. Söz konusu kullanıcıların bulabildikleri farklılıklar ve geliştirmeler şöyle;
  • Yenilenmiş ve geliştirilmiş kontrol paneli,

  • HarmonOS’un çekirdek mimarisinden gelen yetenek ile ekosistemdeki cihazları kontrol etmek için süper cihaz özelliği,

  • Yenilenmiş uygulama kullanıcı hareketleri (gestures),

  • Yenilenmiş widget'lar,

  • EMUI’deki kullanıcı deneyimini daha eksiksiz hale getiren küçük geliştirlemeler.

Ayrıca HarmonyOS’un tamamen yeni mimari olması ve tek elden arayüzünün işletim sistemine port edilmesiden dolayı daha verimli ve uyumlu bir kullanıcı deneyimi ortaya çıkarmış.Aynı Huawei cihaz üzerinde çalıştırılan Android ve HarmonyOS 2.0 işletim sistemi testlerine göre galip şimdiden belli olmuş. HarmonyOS bütün avantajlarını kullanarak %10 daha iyi pil ömrü sunmuş ve geliştirilmiş bellek yönetimiyle daha az depolama alanı ve bellek kullanmış.Android kurulu akıllı cihazın depolama alanı 224,95 GB dolu iken HarmonyOS 2.0 kurulumdan sonra 217.83 GB depolama alanı kullanarak 7.12 GB daha az depolama alanı kullanımı ile %3.16 daha verimli alan yönetimi olduğunu göstermiş oldu.

Huawei marka telefonunuzu Google servisleri olmadan Android işletim sistemi ile mi yoksa kendi servislerini kullanan daha işlevsel ancak birçok uygulamayı Android emülatör ile açan HarmonyOS işletim sistemiyle mi deneyimlemek istersiniz?


Kaynak:https://androidgeek.pt/querem-saber-o-armazenamento-ocupado-pelo-harmonyos-2-em-comparacao-com-o-emui-11-aqui-esta

 Haberi Portalda Gör

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.