Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
26
Cevap
271
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Hard Disk sıcaklığını nasıl ölçebilirim? (2. sayfa)

R ReaL
19 yıl (2715 mesaj)
seagateye de olur mu bu AAM
H Hazar
19 yıl (6022 mesaj)
sadece samsung içinmiş..
D Divinity
19 yıl (2778 mesaj)
AAM bir çeşit ses yalıtımı, öyle mekanik ahım şahım birşey değil, hddlerde artık standart olan birşey yani..
L Linguist
19 yıl (783 mesaj)
Acoustic management öyle standart basit bişi demek biraz yanlış. Uzun süredir kullandığım hardiskim (maxtor 5400 40 gb) hakkında sisoftta kontrol yaparken (2003) acoustic management enabled, performance may be impaired diye bir warning aldım. Neymiş la bu diye biraz nette gezindim. Meğerse hardiskte sesi azaltmak için çalışan bir sistem varmış ve bunu okuma kafalarının hızını düşürerek sağlıyormuş. Acaip gıcık oldum çünkü o zamana kadar bu bilgiyi hiçbir yerde görmemiştim. maxtorun sitensinde biraz gezindikten sonra bunu disable edebilen bir yazılım buldum ve onunla kapattım gitti. Şimdi süper sessiz sandığım harddiskim biraz daha sesli çalışmakta ama performansında da 5% civarında bir artış oldu. Belki sizin için önemsiz ama benim için önemli.
H Hazar
19 yıl (6022 mesaj)
Linguist, aynısını Divinity'e söyledim ve "hiç bir kişi harddiskin mekanik aksamlarının hızıyla oynayamaz" dedi:) doğru esasında ama bir harddiskin içinde kafaların hızını azaltmadan başka türlü sesi nasıl azaltabilir ki Divinity?
H Hazar
19 yıl (6022 mesaj)
benim Samsung'da AAM için 4 mod var; disabled, fast, medium, quiet. quiet'e getirirsen zaten sessiz olan diski hiç duyamıyorsun.... Ama performans düşüyo mu bilmem. Şu an disabled'de zaten. default'u disabled:))
D Divinity
19 yıl (2778 mesaj)
AAM, bütün hdd üreten firmaların artık standart olarak hddlerine koydukları bir sistem, benim bilgime göre hddnin mekanik aksamının hız vs. değerleri ile oynamak mümkün değil ama bu AAM konusu tam olarak ne öğreneceğim, sonra buraya yazarım..DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.