Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Hakem heyeti kararı Hk.

M mbeg44 Konu Sahibi
2 ay (164 mesaj)
Herkese merhaba.
Forumda illa birinin başına geldiğini düşünerek bir soru soracağım.
Mart ayında online alışveriş ile aldığım çocuk mobilyasın daki sorunlardan dolayı firma ile anlaşamadık thh ye verdim ve 21 Eylül de karar açıklandı tarafıma 750tl ödeme yapılacak denildi. 1 hafta sonra firmayı aradım tüketici mahkemesine itiraz edeceğiz dediler. Eyvallah dedim kapattım telefonu.
Şimdi bunlar mahkemeye verdi mi, verdiyse mahkeme kabul etti mi falan bu işlemler için ne kadar beklemem gerekiyor acaba?
Biraz araştırdığım kadarıyla mahkeme önce dava açılması için araştırma yapıyormuş sonrasında haklı bulursa dava açıyormus sanırım. Bu adamlar beni mi oyalıyor ben anlamadım :)
Benzer senaryo başına gelen varsa aydınlatırsa memnun olurum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M mbeg44 Konu Sahibi
2 ay (164 mesaj)< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


S sertosman
2 ay (2730 mesaj)
icra takibine koyun, geçin.
S Serkanersen
2 ay (4 mesaj)
Hakem heyeti kararlarını kesinleşmeden icraya koyabilirsiniz, kararın kesinleşmesini beklemenize gerek yok. Ayrıca Hakem heyeti kararına karşı, diğer tarafın 15 gün içinde Tüketici Mahkemesi'ne itiraz hakkı var. Karar onlara tebliğ edildikten sonra 15 gün içinde dava açmaları gerekiyor. Eğer dava açarlarsa e-devlet üzerinden (uyap vatandaş) bunu görebilirsiniz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.