ülkemizde nükleer santraller kuruluyor.deste deste paralar alırsın.paraya para demezsin.bana kalırsa ilerde baya bir puanlar artışı sağlayacak bir bölüm![]() |
ya para enerjide aslında var ya |
arkadaş çok iyi gaza vermiş :D düşününce doğru tabi ama nükleer enerji ülkemizde ne olur yarını var mı aydınlık da değil daha garanti olanlar bence daha makbul |
nükleer enerji mühendisliği sadece hacettepede var sanırım, yani nükleer santraller bittiğinde işe alınanların çoğu hacettepeli olacak, ama riskli tabi o zamana kadar o bölümden mezun olmuş birsürü adam olcak onların arasından sıyrılmanda gerekiyo biraz, başka bi iş olanağıda yok büyük ihtimalle, bana sorarsan ben yazmam ama sen bilirsin![]() |
Hocam genelde türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler nükleer santral kurarlar.Bir de bizim 4 yıl sonra mezun olacağımızı düşünürsek o zamana kadar bir kaç tane kurulmuş olur herhalde.Çünkü nükleer enerjide çok fazla kar var.Ayrıca ülekedeki bu bölümün eğitimini veren tek üniversite olduğu için rekabet az.Bence düşünülmesi gereken bir bölüm. Birde ismi çok havalı.Sanki gelecekten kopup gelmiş bir mühendislik gibi. :D |
kocaelide de var bu bolum, bir kiz icin okunur mu sizce ![]() edit: enerji sistemleri ile karistirmisim ![]() |
Türkiye'nin ihtiyacı var. hele bir nükleer santraller kurulmaya başlansın değeri artar bu bölümün, çok talep olur. |
baktım biraz sıralamalara da, onun aldığı aralıkta secilebilecek en iyi bölüm gibi duruyo, eğer o açılan santrallerde mühendis olarak iş bulursan paranın dibine vurursun ![]() ![]() |
İş imkanı olacağını bilsem düşünmeden yazarım.Bütün mühendislikler içinde bana en yakın olanı.Ama eğitiminin makine den bile ağır olduğunu söyleyenler var. |
Hocam sen eksiyi ne yapacan?Bildiğin bir şey varsa söyle. ![]() |
Kuzenim okudu. Şimdi Pilot oldu. Gerisini siz düşünün. |
Mesela elektrik mühendislerinde olan imza yetkisi elektrik elektronik mühendislerinde yok.Bunda da aynısı olmasın? |
Arkadaşında dediği gibi illa bu alanı okumalısınız diye bir şey yok. Şu anda ülkemizde açılacak olan nükleer santral için Rusya'da eğitim gören makine mühendisi tanıdıklarım var. Yanılmıyorsam staj boyunca ya 700 ya da 1100 euro alıyordu. Stajda aldığı miktar bu, buradan hesap edin. |
Şahsi görüşümü belirtmek istiyorum şuan gündemde olan 3 tane nükleer santral var sinop,mersin-akkuyu ve kırklareli-iğneada mersin akkuyu için akkuyu ngs yani santalin yapımcısı her sene belli miktar öğrenciyi(mühendislik ve fen bilimleriyle ilgili bölüm okuyan yanlış hatırlamıyorsam) sınava tabi tutup rusyada ulusal nükleer enerji araştıma üniversitesinde eğitime yolluyor ücretsiz 4-5 yıl olması lazım. sinop'a ise japon mitsubishi heavy industries yapımı üstleniyor japonlar denetimi bize bırakır mı bilmiyorum ngs kendi elemanını yetiştirirken japonlar ne yapar iğneadanın durumunu bilmiyorum ama yine okunur yani |
-3 olmuş niye eksiliyorsunuz |
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >