Merhaba arkadaşlar aracım park ettiğim yerde mecburen sabahttan saat 2 ye kadar güneşte kalıyor sizce bu sorun olurmu? güneş ön cam tarafından torpidoyu korumak için ön cama güneşlik koydum o kadar teşekkürler
Üzerine bişeyler örtebilirsin yada başka biyere çek arabayı. Başka bişey gelmiyor aklıma. Birde belirli aralıklarla boya koruma yaptır. Madem daha yeni sayılır araba.
Üzerine bişeyler örtebilirsin yada başka biyere çek arabayı. Başka bişey gelmiyor aklıma. Birde belirli aralıklarla boya koruma yaptır. Madem daha yeni sayılır araba.
peki mağazalarda satınlan UV filtreli yada normal cilalar var onlardan uygulasam faydası olurmu? birde açıkçası bu tarz cila hiç yapmadım ben yapabilirmiyim teşekkürler
Kapalı garajda muhafaza edemiyorsanız pek bir çareniz yok.
En az 2 yılda cilasını yeniletin. Aracı naylon muşamba benzeri araç kılıfları ile sakın örtmeyin. Kuyu suyu ile yıkamadan kaçının, filtre su ve özel şampuan kullanan yıkamacıları tercih edin.
boyaya birşey olamz ama farlar stop lanbaları plastik aksamlar hep sararır. doblo arac var sol taraf güneşte sağ taraf göldede güneş alan tarafın farı sarardı
Kapalı garajda muhafaza edemiyorsanız pek bir çareniz yok.
En az 2 yılda cilasını yeniletin. Aracı naylon muşamba benzeri araç kılıfları ile sakın örtmeyin. Kuyu suyu ile yıkamadan kaçının, filtre su ve özel şampuan kullanan yıkamacıları tercih edin.
Kapalı garajda muhafaza edemiyorsanız pek bir çareniz yok.
En az 2 yılda cilasını yeniletin. Aracı naylon muşamba benzeri araç kılıfları ile sakın örtmeyin. Kuyu suyu ile yıkamadan kaçının, filtre su ve özel şampuan kullanan yıkamacıları tercih edin.
Kuyu suyu ile yıkamanın zararı nedir hocam?
Ben hep kuyu suyuyla yıkıyorum da.
Zararlı olan kuyu suyu değil, suda bulunan ilaveler. Bunun için her yerin kuyu suyu için geçerli değil fakat cila yanığı olmasına yardımcı oluyor, özellikle de kireçli su.
Kapalı garajda muhafaza edemiyorsanız pek bir çareniz yok.
En az 2 yılda cilasını yeniletin. Aracı naylon muşamba benzeri araç kılıfları ile sakın örtmeyin. Kuyu suyu ile yıkamadan kaçının, filtre su ve özel şampuan kullanan yıkamacıları tercih edin.
Kuyu suyu ile yıkamanın zararı nedir hocam?
Ben hep kuyu suyuyla yıkıyorum da.
Zararlı olan kuyu suyu değil, suda bulunan ilaveler. Bunun için her yerin kuyu suyu için geçerli değil fakat cila yanığı olmasına yardımcı oluyor, özellikle de kireçli su.
Bir de yaprak çıkıyor hortumdan sürekli oda sıkıntı.
Kapalı garajda muhafaza edemiyorsanız pek bir çareniz yok.
En az 2 yılda cilasını yeniletin. Aracı naylon muşamba benzeri araç kılıfları ile sakın örtmeyin. Kuyu suyu ile yıkamadan kaçının, filtre su ve özel şampuan kullanan yıkamacıları tercih edin.
Kuyu suyu ile yıkamanın zararı nedir hocam?
Ben hep kuyu suyuyla yıkıyorum da.
Zararlı olan kuyu suyu değil, suda bulunan ilaveler. Bunun için her yerin kuyu suyu için geçerli değil fakat cila yanığı olmasına yardımcı oluyor, özellikle de kireçli su.
Bir de yaprak çıkıyor hortumdan sürekli oda sıkıntı.
Eninde sonunda güneşte kalacak araba yapacak bir şey yok. En güzeli, cilanızı yapmak ve gördüğünüz her kuş pisliğini temizlemek. Zira kuş pislikleri uzun süre kalırsa boyayı çok fena yapıyorlar. Cilalı tutarsanız kuş pisliği tutunmaz kolay çıkar.
Ciladan önce yapışan kuş pisliğini basınçlı su ile zor çıkarırken ciladan sonra ıslak mendille kolayca çıkarıyorum. Ayrıca köpüklü yıkama yaptırın, fırçadan uzak tutun yeter. elbet araç güneşte kalacak, bu kadar ugrasmayın gölgede tutmak için... Güneş yanığı genelde tavanda, kaputta, bagaj kapağında oluyor. Evde kullanmadığınız tavan boyunda kumaş parçalarını kapılara kıstırarak tavanı kapatabilirsiniz sanırım. pamuk bir zarar vermez diye düşünüyorum, naylon ürünler terleme sebebiyle tavsiye edilmiyor...
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
aracım 2009 model ne kadar sürede sizce boya yanığı oluşur yada nasıl koruyabilirim teşekkürler
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
peki mağazalarda satınlan UV filtreli yada normal cilalar var onlardan uygulasam faydası olurmu? birde açıkçası bu tarz cila hiç yapmadım ben yapabilirmiyim teşekkürler
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
peki teşekkürederim iyigünler
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 2 cevap geldi. Cevapları Gizle
En az 2 yılda cilasını yeniletin.
Aracı naylon muşamba benzeri araç kılıfları ile sakın örtmeyin.
Kuyu suyu ile yıkamadan kaçının, filtre su ve özel şampuan kullanan yıkamacıları tercih edin.
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Kuyu suyu ile yıkamanın zararı nedir hocam?
Ben hep kuyu suyuyla yıkıyorum da.
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
sağlıklı tartışılır .. ama gölgede kalması her zaman daha iyi )
Zararlı olan kuyu suyu değil, suda bulunan ilaveler.
Bunun için her yerin kuyu suyu için geçerli değil fakat cila yanığı olmasına yardımcı oluyor, özellikle de kireçli su.
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bir de yaprak çıkıyor hortumdan sürekli oda sıkıntı.
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Sizin hortumda biraz gevşekmiş
Bu mesaja 2 cevap geldi. Cevapları Gizle
En güzeli, cilanızı yapmak ve gördüğünüz her kuş pisliğini temizlemek. Zira kuş pislikleri uzun süre kalırsa boyayı çok fena yapıyorlar. Cilalı tutarsanız kuş pisliği tutunmaz kolay çıkar.
Ciladan önce yapışan kuş pisliğini basınçlı su ile zor çıkarırken ciladan sonra ıslak mendille kolayca çıkarıyorum.
Ayrıca köpüklü yıkama yaptırın, fırçadan uzak tutun yeter. elbet araç güneşte kalacak, bu kadar ugrasmayın gölgede tutmak için...
Güneş yanığı genelde tavanda, kaputta, bagaj kapağında oluyor. Evde kullanmadığınız tavan boyunda kumaş parçalarını kapılara kıstırarak tavanı kapatabilirsiniz sanırım. pamuk bir zarar vermez diye düşünüyorum, naylon ürünler terleme sebebiyle tavsiye edilmiyor...
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Aslında bu kuyu suyu da değil ya, yağmur suyu.
Yağmur suyu kuyuya birikiyor ordan çekiyor suyunu hortum.
Yine de zararlı mıdır? İçime kurt düştü.