Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Google photos json uzantılı dosyalar

U Unstoppable.. Konu Sahibi
geçen ay (166 mesaj)
Arkadaşlar Google fotoğraflardan fotoğraflarımı yedeklemek amacıyla fotoğraflarımı indirdim ama jpg dosyalarının yanında json uzantılı dosyalar da var. Ben bu dosyları nasıl jpg olarak açarım ya da açmama gerek var mı sanırsam bütün jpg dosyalarına karşılık bir tane json dosyası koyulmuş. Çünkü atıyorum bulutta 5k resim varsa indirdiğim dosya sayısı 10k Bunun amacı ne bu dosyaları sileyim mi yoksa kalsın mı pc de ?
R radyohead
4 hafta (51 mesaj)
Merhaba. Bu dosyalar aynı isimdeki fotoğraflarınızın metadatasını tutar. Bunları silerseniz bu bilgileri kaybedersiniz. Bunları bir uygulama ile JPG dosyalarının içine gömebilirsiniz. Diğer bir seçenek Google Photos'dan link yolu ile backup almak değil de fotoğrafları işaretleypi download etmek. O zaman bu bilgileri JPG dosyanın içine gömerek download edebiliyorsunuz. Ancak 5K fotoyu aynı anda işaretleyip dowload etmenize izin vermez. 200-300'er fotoğraftan oluan albümlere ayırıp daha sonra albümü indir diyip o albümdeki bütün fotoğrafları indirebilirsiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

U Unstoppable.. Konu Sahibi
4 hafta (166 mesaj)
Hocam sağ olun bilgilendirmeniz için. Kısaca söylemek gerekirse hepsini sildim gitti. Benim için bilgiler pek önemli değil. Yanılmıyorsam konum, hangi cihazla çekildiği, tarih vb. Bilgiler yer alıyordur. Bu tarz bilgilere ihtiyacım yok. Teşekürler cevabınız için

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @radyohead
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.