Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
577
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Gigabyte MA790FXT-UD5P Sürekli Reset Sorunu
E
11 yıl
Çavuş
Konu Sahibi

Merhaba;

Yaklaşık 1 ay önce arkadaşımın bilgisayarı arızalandı. Her 10 saniyede bir kendini resetliyor ve açılmıyor. Bilgisayarı teknik servise gönderdik ve anakart arızalı dediler, bizde anakartı EXA bilgisayara arıza için gönderdik. 15 gün sonra EXA anakartı arıza olmadığını söyleyerek bize tekrar iade etti. Teknik servis kasayı toplarken tekrar anakartın arızalı olduğunu söyledi. Bunun üzerine arkadaşım kasayı bakmam için bana gönderdi. Hikaye biraz karışık ama ben kısaca özetlemeye çalıştım.

Kasayı bugün parçaladım, bütün bileşenleri söktüm ve uzay montaj çalıştırdım. Sistem (HDD ve DVD-rom takılmadan boot ekranında) yarım saat uzay montaj çalıştı. Sonra kasayı topladım, anakartı, ram, hdd ve diğer bütün bileşenleri taktım. 15 dakika kadar boot ekranında çalıştırdım. Sıcaklıklarını setup'dan kontrol ettim ve Windows'u çalıştırdım. Windows açılışından 5 dakika sonra bilgisayar resetlendi ve bir daha açılmadı.

Şuan anakart her 10 saniyede bir kendini resetliyor ve bilgisayar açılmıyor. Kabloları, bağlantıları vs kontrol ettim. Herhangi bir sorun görünmüyor. Kasayı montaj sırasında ve sonrasında hiç yerinden oynatmadım, kısa devre vs yok gibi görünüyor. En azından 45 dk çalıştı sonra bu problem oluştu.

Bu problem ile daha önce karışalaşan ve/veya problemin çözümü için bilgilerini bizimle paylaşmak isteyen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Sistem bileşenleri:

Gigabyte MA790FXT-UD5P
AMD Phenom II 965
4gb Hi-Level Ram
His 4870 VGA
Highpower 650 watt PSU


Not: Kasayı yarın tekrar uzay montaj çalıştırmayı deneyeceğim, belki kasa ile anakart arasında bir problem olmuş olabilir.

Edit: İmla hatalarıDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.