fx 6300 u stock değerlerde kullanırkene gtx 660 gpu kullanımı %50 idi işlemciyi alttaki değerlere getirdim kulanım %99 80 arası sorun işlemciymiş oyun deil Bu değerler işlemci prime 95 de 7-8 dk test ettim 62 deree te takılı kalıo.bu değerlerde işlemcide sorun olmaz heralde. < Resime gitmek için tıklayın >
Hangi oyunu oynuyorsun ? Ben de aynı işlemci ve ekran kartı kombinasyonunu kullanıyorum en zorlayıcı oyunlarda bile hiçbir overclock yapmadan oynadım, Gpu sorunu yaşamadım, ilginç.
Bu power management olayinin iyi optimize edilememis olmasindan kaynakli. Istersen islemciyi normal hiza geri dusur dene. BIOS tan turbocore u kapa, c1e c6 apm yi disabled yap. load balance high yap. windows ta guc yonetimini performans olarak ayarla cpu yu pasif e getir. Goreceksin oc siz de islemcin oyunlari guzelce oynatacak.
Bu power management olayinin iyi optimize edilememis olmasindan kaynakli. Istersen islemciyi normal hiza geri dusur dene. BIOS tan turbocore u kapa, c1e c6 apm yi disabled yap. load balance high yap. windows ta guc yonetimini performans olarak ayarla cpu yu pasif e getir. Goreceksin oc siz de islemcin oyunlari guzelce oynatacak.
hocam yukarıki değerlerle boşta 1.4 ghz e düşürme şeyi kapalıyken prime 95 te düşürüyüo 1.4 ghz e ne yapamam lazım
< Resime gitmek için tıklayın >