Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Fren disklerinde ve zincirde paslanma

A Ayk7478 Konu Sahibi
2 yıl (123 mesaj)
Arakadaşlar merhaba 2016 model Yamaha r25 motorum var üç dört gün karda yağmurda motor sürdüm ve ıslak bırkmak zorunda kaldım temizleyemedim sonrasında fren disklerimde ve zincirde paslanma olduğunu gördüm bu paslanmayı çıkartmak için ne önerirsiniz, çok bir paslanma yok ara ara, sizce diskleri ve zinciri değiştirmem gerekir mi?< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


B Balraos
2 yıl (73 mesaj)
Hocam WD40 denedin mi?

Ayni zamanda pas cozuculer var, ancak alirken muhakkak youtube den bir bak hangi marka daha iyi.

Motor uzunca bir sure yattiktan sonra WD40 ile temizliyorum tertemiz oluyor. Tavsiye ederim belki ise yarar.
L L.Miura
2 yıl (176 mesaj)
Fren disklerine wd40 sıkılmaz. İlk fren noktasında duvara toslarsın. Eğer sıktıysan ve balataların wd40'ı emdiyse sıkıntı çıkar ve balatalarını değiştirmek zorunda kalırsın. Fren disklerindeki pas problem olmaz. Frene bastığın anda temizlenir gider ve motoru yıkarken balatanın oraya su tutup balatanı temizleyebilirsin. Böylece problem çözülür.

Zincir hakkında bir fikrim yok fakat ona wd40 yapman problem olmaz. Hatta öncelerden bende wd40 ile yağlıyordum zincirimi. Zararlı olduğunu söyleyenler var fakat ortada henüz kanıtlanmış bir durum yok.

Geçmiş olsun.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.