Merhaba arkadaşlar, Allah kısmet ederse tourneo Connect en tourneo custom a geçmek istiyorum. Fiyat olarak 320s trend modeline ek çift kapı,çift klima,kapı basamakları, karartılmış camlı 72500 fiyat aldım, fiyat nasıl sizce ve ben bu aracı genelde şehir içi kullanacağım, kullanan arkadaşlar mutlaka bilir,yakıt tüketimi nedir, ben birkaç kullanıcıya trafikte sordum, Ortalama 35 kuruş dedilerki buda 100 km de 9-9.5 e tekabül ediyor. Teşekkürler...
Ford tourneo custom aldım , bir hafta oldu ve haliyle kendi soruma kendim cevap verebilirim :) 8 kişilik bir otomobil, sürüşü sessizliği trend paket olmasına rağmen konforu, istenildiği zaman koltuklarının rahatlıkla sökülebilirliği ile istenilen alana ulaşılması, 8+1 olmasına rağmen geniş bagaj hacmi( ikiz bebek arabasını alcak kadar )motorunun seriliği, güçlülüğü ile daha bir haftalık olmasına rağmen benim kalbimi fethetti diyebilirim. gelelim mazot tüketimine, fabrika verileriyle uzaktan yakından alakası yok ama şu da varki araç sıfır, daha motor açılacaktır, şu an 250 km lik bir şehir içi deneyimiyle 10,2 ile 10,6 arası gidip geliyor, dediğim gibi fabrika verilerine ulaşmak hayal olacaktır ama önceki kullandıgım ford tourneo connecttide aldıgımda şehir içi 8,5-9 arası yakıt tüketimi gösterirken daha sonra 7,5 e kadar düşmüştü.Custom da 8,5-9 arasına düşecektir diye düsünüyorum, bu rakamlarda nerden baksanız 2 tonluk bi araç için bence normal. Allahım kaza bela vermez inşallah diyor ve almayı düşünen herkese de tavsiye ediyorum.
320 s modeli dendiğine göre araç transit custom. Aracı iş için kullanmayacaksanız Tourneo alın. Transitler kamyonet geçiyor. Tourneo custom otomobil. Hız sınırı, vize vs. Otomobil avantajı var. Vergisi daha düşük. Şu an 388 tl ödedim. Ayrıca iç kaplamalar ses izolasyonu vs. baya değişiyor. Binek için kullanacaksanız trend te olsa tourneo alın.
Hocam aracı aldım bursa antalya arası genellikle yokuş çıktık 1 lt ile 12.5-15 km arası gitti ne hikmetse 100 km deki verisini göstermiyor araçtan memlunum 1. Vites kalkışları hariç
Ford custom ile bir yılı devirdik hamdolsun, Yıllık bakımını yeni yaptırdım, 715 tl tuttu, bir şikayetim olmadıgı için yıllık standart bakım yapıldı. Yağ ve filtreler, cam suyu, temizlik maddeleri, sprey vs, bir yılda 10200 km yaptım, bakım için yıl veya 20.000 olması gerekiyor. Yakıt tüketimi antalya şehir içi Startstop ile 9 lt arkadaşlar. Bu arada aldıktan 4 ay sonra Startstop arıza yaptı, yazılım ile 1 saatte halloldu...
Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti 2.2 lt 0 araç 124.000 lira titanium plus ama sahibinden de 0 araçlar var 110.000 liraya satılıyor bu farkı anlamıyorum cevaplarsanız sevinirim
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >