Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
27
Cevap
1766
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Focus collection tdci dpf aldım içim rahat (2. sayfa)

L last_legant
11 yıl (3332 mesaj)
Hayırlı olsun demek düşüyo bize...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A autoshow
11 yıl (666 mesaj)
Euro3, 4 , 5 olaylarında aslında sadece emisyon düşmüyor. Gürültü oranı, yakıt tüketimi düşüyor. Motor güçleri de az da olsa artıyor.
0 038poyraz Konu Sahibi
11 yıl (2318 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB
http://forum.donanimhaber.com/m_42315035/tm.htm

Şu konuyu muhakkak görmüşsünüzdür, konudaki arkadaşda servis ile görüştüğünü ve bilgiyi servisten aldığını söylüyor. Sizde
mutlaka görüşmüşsünüzdür bu konuda bi sıkıntı yok ama hangi servisin verdiği bilgi doğru, nasıl emin olacağız.

Aracın kullanma klavuzunda dpf ile ilgili bilgi su sekilde; rejenereasyon süreci ile filtreyi değişmeye gerek kalmaksizin temizlemek mümkün, bunun için 20 dk boyunca trafiğin müsait olduğu bir yolda 2500 devir ile kullanmak yeterli. Regenerasyon sırasında Egsoz sıcaklığının 600 dereceye kadar çıkacağını, bu yüzden çalılık yaprak gibi yangın ihtimalinin olabileceği yerlere park edilmemesi gerektiğini yazıyor. Evet linki okudum fakat bu kadar pahalı bir parça olmadıgını servisi söylüyor.
Birde Euro 5 standardında olan birçok ford modelinde bu zaten varmış.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H h2º
11 yıl (265 mesaj)
güzel seçim. kazasız belasız kullanırsın inş.
0 038poyraz Konu Sahibi
11 yıl (2318 mesaj)
Teşekkürler herkes sagolsun kazasiz belasiz kulllanalim da


Bu mesaja 1 cevap geldi.

* **osk@r78**
11 yıl (2940 mesaj)
Hayırlı olsun kazasız belasız... Focus gerçekten güzel araç.
H Heep_Purple
10 yıl (3 mesaj)
quote:


rejenereasyon süreci ile filtreyi değişmeye gerek kalmaksizin temizlemek mümkün, bunun için 20 dk boyunca trafiğin müsait olduğu bir yolda 2500 devir ile kullanmak yeterli. Regenerasyon sırasında Egsoz sıcaklığının 600 dereceye kadar çıkacağını, bu yüzden çalılık yaprak gibi yangın ihtimalinin olabileceği yerlere park edilmemesi gerektiğini yazıyor. Evet linki okudum fakat bu kadar pahalı bir parça olmadıgını servisi söylüyor.
Birde Euro 5 standardında olan birçok ford modelinde bu zaten varmış.


DPF, özel bir sıvı ve cihazla ters/düz yapılarak her 45Bin'de temizlenmek zorundadır ( Haziran İtibari İle Focus Periyodik Bakımlarında Standarttır )
Yukarıda yazılan tarzda bir temizleme yöntemi teknik olarak doğrudur ama DPF yüzünden yanan araç örnekleri dahi vardır Avrupada ve Türkiye'de.

Özeti şudur ki bu filtre tıkanacaktır ve Türkiye'de hiçbir marka kullanıcısı 3-5bin TL ödeyip bu değişimi yapmayacağı için özel sıvılarla temizliği mümkündür.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O onboardx
10 yıl (9321 mesaj)
bahalı.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.