Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
82
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Felak suresi

C cantatil Konu Sahibi
7 yıl (17 mesaj)
Felak suresi onlardan birçoğu kendi gibi kâfirleri alarak bkz Auliya ' (koruyucuları ve yardımcıları). Evil gerçekten onların ownselves onlardan önce ileri göndermiş olduğunuz bu olduğunu (nedeni) Allah'ın Gazabı onlara düştü ve onlar azap içinde kalacaklardır için.

Ve onlar Allah'a iman ve Peygamber (Muhammed vardı ona vahyolundu ne onları (kâfirler) almış asla) ve Auliya ' (koruyucuları ve yardımcıları), ama pek çoğu Fasiqun (isyankar, Allah'a itaatsiz). Şüphesiz Felak suresi, müminlerin (Müslümanlar) Yahudiler ve olanlara düşmanlık erkeklerde güçlü bulacaksınız Felak suresi Al-Müşrikler (V.2 bkz: 105) ve müminlere sevgi (Müslümanların en yakın bulacaksınız ) diyenlere: ". Biz Hıristiyanlar" Aralarında papaz ve rahiplerin olması ve onların gurur değildir.
Ve onlar (Hıristiyanlar kendilerini diyoruz kim) Messenger (Muhammed aşağı gönderildi ne dinlerken ), onların gözleri çünkü tanıyan gerçeğin gözyaşları ile taşan bakın. Dediler ki: "Rabbimiz İnanıyoruz, bu yüzden tanıkların arasında bize yazmak!.

"Ve neden Allah'a ve hakikat (İslam Tevhid) bize geldi ki bu iman değil? Ve biz salih insanlarla birlikte Rabbimiz (kıyamet günü cennette) bizi kabul edeceğini isteyen gerekir (Hz Muhammed ve sahabeleri). "
çünkü ne dedi Böylece Felak suresi Allah onları ödüllendirdi Bahçeler altında ırmaklar, onlar sonsuza kadar orada ebedî kalacaklardır (Paradise) akar. Böyle iyilik yapanlara ödül olduğunu.
Ama inkâr ve Bizim sayanların Ayat (vb deliller, delillerin, ayetler, dersler, işaretler, âyetlerini,), onlar (Cehennem) Ateş sakinleri olacaktır.
Ey iman edenler! Make yasadışı Taiyibat Allah size helal kılındı, ve haddi vardır (gıdalar, işler, ameller, inançlar, kişiler, vb konusunda iyi olduğunu tümü). Şüphesiz, Allah, haddi aşanları sevmez.

Allah, sizin Felak suresi için helal ve iyi sağladı şeyler yiyin, ve kendisine iman etmiş olduğunuz Allah'tan korkun. Allah yeminleri de uninentional ne için seni cezalandırdım olmaz, ancak kasıtlı yeminleri için Seni cezalandırır; onun kefaret (kasıtlı yemini) on beslemek için Masakin kendi ailelerini beslemek hangi ile o ortalama bir ölçekte (yoksul kişiler); yahut onları giydirmek; ya bir köle azat etmek. Ama kim Felak suresi, (o) göze alamaz Felak suresi o gerektiğini hızlı üç gün için. Yani yemin yemin kefareti için olduğunu. Ve yemin (yani çok yemin etmeyin) korumak. Böylece Allah, size açıkça O'nun yapmak Ayat size minnettar olabilir (vb deliller, delillerin, ayetler, dersler, işaretler, vahiyler).

Ey iman edenler! Şarap, (alkollü içecekler her türlü), kumar, El-Ansab ve El-Azlam (şans ya da karar arayan oklar) iğrençtir Shaitan 'ın (Şeytan) el işi. Yani başarılı olabilir için (kesinlikle tüm) o (iğrençtir) kaçının.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.