Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
EZ Debug LED CPU Bilgisayar Açılmıyor

E emre1270393 Konu Sahibi
4 yıl (1657 mesaj)
Merhaba Arkadaşlar;

Bilgisayarım şu anda açılmıyor.Bilgisayar açılırken power supply tam güçte çalışıyor bir 10 saniye sonra kapanıp tekrar açılıyor klavye ve mouse'a bu kez elektrik gidiyor ve bilgisayar açılıyordu.Dün yanık kokusu aldım ve hemen bilgisayarı kapadım.Ram slotunda bir kısım yandı.Kokuyu kesinlikle alabiliyorum.Ancak daha sonra bilgisayar çalıştı ve 16gb rami gördü.Hatta PUBG'ye girip test ettim.
Bugün bilgisayar hiç açılmadı.3-4 dakika bekleyince açılıyordu.Tabi bu 3-4 dakika içerisinde klavye ve mouse'a sinyal gitmiyordu.Boot etmiyordu sistem.Dikkat ettim EZ DEBUG CPU LED ışığı yanıyor.Bende sıvı soğutmayı çıkarıp taktım.Bilgisayar açıldı.Kapattım ve tekrar açılmadı.Sonra sıvı soğutmayı tekrar çıkartıp ters taktım yine açıldı.Kapattım bilgisayarı bir daha denedim açılmadı.İlginç bir şekilde sıvı soğutmanın her yönünü değiştirdiğimde bilgisayar açılıyor.Şimdi sorun ram'de mi cpu'da mı ana kartta mı yoksa power supply'da mı?Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?Bilgisayarı servise götürsem mi?

Bu arada daha önce sıvı soğutmam bozuldu bir süre stock fanla idare ettim.Sıvı soğutma garantiden gelince monte ettirdim.O günden itibaren windows'u etkinleştir yazısı yazmakta.Zannediyorum bu yazı donanım değişikliğinde geliyor.

Resimlerde ışık yanan yer, ram, ram slotu ve sıvı soğutma bulunmakta.< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.