Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
459
Tıklama
0
Öne Çıkarma
eXem Game Studio Ekibi Yerli Otobüs Simülasyonu Geliştiriyor
W
2 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

eXem Game Studio adındaki yerli geliştiriciler uzun süredir Unreal Engine 4 üzerinde yeni bir otobüs simülasyon oyunu üzerinde çalışıyor. Türkiye’de geçen oyunda Esenler, Alibeyköy gibi otobüs terminalleri de var. Ekran görüntüleri Yavuz Sultan Selim Köprüsü‘nün bulunduğu Kuzey Marmara Otoyolu’nda çekilmiş. İlk etapta gündüz-gece döngüsü, dinamik mevsimler ve otobüs için daha gerçekçi fizik sistemi bulunuyor. İlk sürümde İstanbul dahil çevresindeki birkaç şehrin otogarları ve yollarının aktarılması hedefleniyor. Otobüs konusunda da tecrübeli oldukları için sürüş sistemini buna göre ayarlamışlar ve sesleri de aynı şekilde FMOD ses motorunda işlemişler. Henüz yolu çok uzun olan bir simülasyon oyunu olsa da aşağıdaki ekran görüntülerinde altyapının oturmaya başladığını görebilirsiniz. Unreal ve içerisindeki çeşitli eklentilerle gelen görsel efektleri de kullanmayı ihmal etmemişler. Ekran görüntülerinde lisanssız bir MAN Lion’s Coach otobüsü görünüyor. Geliştiricilerin elinde henüz tamamlanmayan daha farklı otobüs modelleri de var. Önümüzdeki haftalarda otobüsün fizik sistemini gösteren bir videonun da paylaşılması planlanıyor. Oyunun adı henüz kararlaştırılmasa da eXem Bus Simulator diye şimdilik geçici olarak haberimizde yer verebiliriz.


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
Haber kaynağı,

https://www.simulasyonturk.com/exem-game-studio-ekibi-yerli-otobus-simulasyonu-gelistiriyor/A
2 yıl
Yarbay

beni yanlış anlamasınlar lütfen, emeğe saygım sonsuz umarım güzel bir içerik çıkarırlar ortaya ama o 3.köprü tasarımı ne arkadaşım ciddi misiniz siz?< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
W
2 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Merhaba. Öncellikle oyun hala yapım aşamasında olduğu için finalde her şey daha güncel olacak. Gördüğünüz eksikleri belirtebilirseniz daha iyi bir çalışma çıkacaktır.

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @AirSupport
A
2 yıl
Yarbay

Ben sadece gördüğüm 4 adet fotoğraftan yola çıkarak bir eksik bulabildim, herhangi bir video vesaire var mı?< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @WhoFedSUB
W
2 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Şu an yayınlanan tek video otobüs için fizik testi videosu. Onu da paylaşayım. Devamı geldikçe konuyu güncelleyeceğim.

Link paylaşımı yasak mı bilmiyorum ancak aşağıda paylaşıyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=zCmzgiPobv8&t=10s
Bu mesajda bahsedilenler: @AirSupport
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.