Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 3 misafir
18584
Cevap
1418972
Tıklama
172
Öne Çıkarma
Cevap: Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (930. sayfa)
R
4 sa.
Teğmen

Olması gerekende bence bu göstergeler primlerin en düşüğü asgari ücrete gelicek şekilde düzenlenmesidir. Kimi arkadaşlar seyyanen adil değil diyor yüzdelik diyor ama yüzdelik adalet çok daha fazla karışıyor 10 bin alana %100 zam yapsan 20 bin olur maaş ama 30 bin alan kişiye %100 yaparsan 60 bin olur maaşı makas açılmış değil kökten gitmiş olur. Maaşların primler üzerinden yeniden düzenlenmesi gerekli.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @efem-35
S
4 sa.
Yarbay
Konu Sahibi

Bayramdan sonra yaptır hocam. Emekli evrak işleri zaman alabilir. Bayramda harçlıksız kalma.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mavera71
S
4 sa.
Yarbay
Konu Sahibi

Memurken son maaşım 4 bin liraydı, ilk emekli maaşım 1900 liraydı.

Şimdi devrem alıyor 55 bin, ben alıyor 13 bin.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

A
4 sa.
Yarbay

Emeklilere emekli maaşı kadar vaat


Bu ekonomik krizde düşük maaşa mahkum bırakılan emekliler yanlarında İBB'yi görecek.

Kent Lokantalarını en çok emeklilerin kullandığını farkettik. Hem kent lokantalarının sayısını artıracağız hem de emeklilere hane başı 10 bin TL pazar desteği vereceğiz.
Ekrem İmamoğlu< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

G
1 sa.
Binbaşı

işte buna kök maaş düzenlemesi ve İNTİBAK deniyor. 1 aydır değil 1 yıldır değil, kendimizi paraladık İNTİBAK şart, bir gece yürürlüğe girip kazanılmış hgakların geriye gitmesi haksızlığa uğradığını yazdık.
yüzdeyi ben örnek verdim. en büyük 2 tane hata yapıldı sonrada torba yasalarka , kararnamelerle, yetkisiz yetkilerle yamalar ile olay bozuldu.

seyyanen zam mın yanlışlığını yüzdeyle anlattım.
seyyanen zam işte yüzdesel zam demektir ki en son eşitsizlikler bundan kaynaklandı.

makasın açılması da anormal değil normal. olması gereken odur. olaya şöyle bak senden az çalışan bir mesai arkadaşın var. sen 60 yaşında 10bin gün prim ödedin emekli oldun 11bin alıcan, öteki 40 yaşında 8bin prim ödeyecek 10 bin alıcak. Bunu kabul edene salak derim ben. diğeri avantajlı olacak. yada gün olarak yaş olarak bakma PRİMLERİ SENDEN AZ OLUP SENİN YARI PRİMİNİ ÖDEYECEK SENİN MAAŞININ 1 milyon azını alması norml.

bunun mantığı nerde , o zaman hiç prim gün yaş hesaplanılmasın devlet herkese 10bin layık gördüm size desin. Memur yükselmek için uğraşır. özel sektörde çok arkadaşım işçiydi lise bitirdi, AÖF gitti diploma aldı.her belgede her meziyette elemanlıktan kalfalığa şefliğe ustabaşına takım liderine müdürlüğe kadar gitti. Maaşıarttı kesilen primide arttı. kalkıp şimdi diğerinin 2 katı maaş almasın mı ? haketmiş alacak. almalıda.

Hatayı yapan da aynı merci. bozan da aynı merci. bayram harcşığı ikramiyesinde elbette YÜZDE verilmez ama MAAŞ konusunda Yüzxdce verilir, makas açılır açılmaz diye birşey yok. Bu ülkede soyulup süper emekli olacaksın denen kesime en büyük darbe oldu. maaşları şimdikin 2 katı olması gerekenlere ben olmaz makas açılıyor benle aynı al diyemem. benim adalet anlayışım hep bana değil maalesef.

çok çalışan çok pay alır. öok ödeyen çok pay alır. makas derdi olmamalı. kalkıp bir hemşire bende doktorla aynı yerde çalışıyorum ona 100 bin bana 50 bin derse.
yada kıç üstünde oturan birinin maaşından %14 prim kesilirken, tehlikeli, iş gurubunda %20 prim kesilenin maaşı makas yaratacak tabi.

işe yeni başlamış memur olmaz bende müdür maaşı istiyorum derse işte o yanlıştır.

fazla karışmıyor yazdığın gibi , seyyanen ler yanlıştır. Siztem o sebeble çökecektit düzelmeyecektir. sgk o sebeble batacaktır. çünkü herkes en kolay yoldan emekli olacak nasılsa diyecek eşite yakın maaş ve zam geliyor diyecek. adalet mi bu ? sonra bana 40 sene önce vaad verilmiş bak çalış prim öde, işterindende kesiklsin dediği benim maaşım dan kesilen prim ve devlete ödediğim vergilerde cabası. maaşım yüksek neden benden yüzcdeyle yüğksek kesti o zaman devlet. haa birde vergi dilimi artana yüksek yüzdeyle vergi neden kesiyor devlet.

Yazdıkllarının yanlışlığını şimdi daha iyi anlaman lazım. makas olacak olmalı .

İNTİBAK harici birçok iyileştirme lazım. ama seyyanen değil. eşit işe eşit prime eşit yıla vs eşit maaşa okey ama . ben çoğu kişiden az olsamda benim yarı yılım, yarı primimle emekli olanada aynı seyyanen verilmesini kabul neden edeyim. benden yüksek alanda beni ve benim altımdakileri neden kabul etsin ki, haketmiş zaten maaşını yüksek almış. Medeni ülkelerde böyle tutarsızlıklar , yanlışlıklar yapılmaz. yapoılırsa bedelini öderler.
Bu mesajda bahsedilenler: @redali
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.