şaka mı? dolarda aman aman bir kıpırdanma olmadığı halde, iğneden ipliğe her şeye her hafta (ay değil, hafta) zam geliyor. sizin yapmak istediğinizin ne olduğunu anlamak mümkün değil. |
o zaman şöyle bakalım olaya; iki sene önce emekli olduğumda maaşım asgari ücretten 500 tl fazlaydı. şimdi ise 3000 tl daha az alıyorum. |
bir şeye, bir yere bakmanıza gerek yok. emekli maaşları, hükümetin bilinçli çalışması sonucu olarak, giderek daha az hale getirilmektedir. zenginlerin partisi, fakirlerin oyları ile iktidarını sürdürmektedir. |
millet kafayı din ile şükürcülükle bozmuş ileride bu maaşlarıda ararız. haberleri açıyorum kanalların %99 unda memleketteki yaşantı almanya fransa gibi anlatılıyor. |
Dost ben isim soyisim ogrenince Alman konsolosluguna mail atıyorum.sonra göçmen idaresi var ulasmak basit aynı maili oraya da atıyorum.yok öyle hem burada evler maaslar işler gelirler hem oradan yardım almak:) tavsiye ederim zor değil 1-2 dakika suruyor. Almanya zaten dataları hukumetten istedi isteyeli epey oldu hukumet verdik dedi ama.. bilmiyorum oylar pek verdiler gibi de değil ..(oradaki oylar) neyse. tavsiye ederim. ben reelde bildiklerimi tek tek yazdım alman kurumlarına bildirdim. almanyada yardımı sadece issizlik diye dusunmeyin binbir isimle cesit cesit yardım var bir ikisini kesseler almanlara kar. |
12 aylık kira gelirinin ortalama 2 si vergiye gidiyordu(emlak ve kira geliri vergisi) sonra kiracın evin icine ederek cıkarsa masraf diyelim etmedi ama 5-10 yılda illa bir seyleri eskir masraf...yani duzgun kiracın da olacak da...zor. simdi bu 2 yi muhtelemelen 4 yapacaklar ya da 3.5 . 3 yapsalar yine iyi sanmam. |
bayram bitti kavga bitti |
şu günlerde cayır cayır, emeklilere insana yakışır maaş verilmesi dillendirilmesi gerekirken, vergi paket falan feşman diye, zart meclisi tatil edecekler. bu açlıkla sınanan ülke yaşlılarının bir kısmı yine "ille da ampul" diyecek. tam delirmelik ülke. |
kırmızı et insan saglıgı icin cok muhim. mesela ciger de oyle ve sakatat cigerin bobregin de fiyatı yuksek ... . kan yapılacak kaslar yıkıma ugramayacak vucut bakteri ile virus ile her daim et proteini ile savasır. kırmızı eti alamayan beyaz ete yumuluyor da onda da bilemem ama hormonlu diye dusunup ... .tuketimi azaltan cok... karnım ekmekle borekle makarna bulgur pirincle doyuyor demesin kimse.o iş hic oyle değil. sözün özü aclıkla sınanan yası olanlar en basitinden griple bile gidebilir. neden egitim sart diyoruz sart cunku sırf proteinin ne işe yaradıgını bilseler hoop ben kırmızı et yemem lazım derler. kırmızı et yemek sadece lezzetiyle alakalı değil. B12 , demir eksikliği icin en azından cocuklarda duzenli tarama sart. zekayı direkt etkiliyor bunlar.cocuk eğitilemezse ulke nasıl ileriye gitsin. |
2017 temuz ayinda taze fasulye 12 lira (pahali fiyati) < Resime gitmek için tıklayın > |
emekli ve memur zamı düşük olsun diye akaryakıt zamlarını geciktirmişler, şeytanı uzakta aramamak lazım geçenyılda bedava doğalgazın parasını fazasıyla emeklilerden almışlardı.![]() |
DOSTLAR , 4 a emekli kaydı kısmında aylık gelir ödenmektedir demis tahsis no da var.ama 4 a emekli aylık bilgisi kısmında da bu yazıyor. Sisteme kayıtlı 4A Emekli Aylık bilginiz bulunmuyor. yine : DYS evrak takip de de : gelen evrak işlemde diyor hala. bu ne demek? aylık odeyecekler ama daha ne kadar odeyecekleri belli mi değil:) bilgisi olan arkadaslar cevaplar mı lütfen (maas hesaplatmaya calıstım orada da maas odeniyor yazdı:) neden maasım yatmıyor acaba? |
Yanlış hatırlamıyorsam bende de anlattığın bir durum olmuştu ( DYS evrak takip de de : gelen evrak işlemde) Ama ayın 1 inde maaşım yattı... Senin de muhtemelen ayın 1 inde yatar... |
inşAllah dostum yatsın artık bir tatile çıkacagım bunu bekliyorum. |
Akbank'ta chip para yattıktan ne kadar süre sonra fatura talimatlarını iptal edebiliyorduk? |
asgari ücrete ara zam yok! emekliye refah payı seyyanen zam yok! % 25 lik enflasyon farkı kök maaşa yansıtılır haliyle en düşük emekli maaşına da bi düzenleme yapmayacaklar anlaşılan. olacağı buydu hiç ağlamak sızlamak yok e seçimde yok zaten ![]() özgür efendi kareli ceket giymekle olmaz bu işler. bırak sinan ateşi falan milletin ateşini söndür. görelim bakalım nasıl normalleşeceksin. https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonomi/bakan-isikhandan-flas-asgari-ucret-aciklamasi-2220882?utm_campaign=Cumhuriyet&utm_medium=SliderHaber&utm_source=Anasayfa |
he gardaşım he. hep özgür suçlu. yıllardır şartsız şurtsuz, din elden gidiyyeah, vatan elden gidiyyeah diye ampule basıp geçenlerde suç yok. yapmayın etmeyin. hayatınızı silindir gibi ezip geçen, iktidardır, icraatın başıdır. muhalefete oy vermeyip, suçu muhalefete atmak kolaycılıktır, ayıptır, yazıktır. ne saçma bir bakış açısını yansıttığınızı görmeniz dileği ile.. |
akp yalan ve algıyı muazzam yöneterek bugünlere kadar ite kaka geldi. ama tulumbada su kalmadı. şimdi, kendi yarattıkları ekonomik krizi millete fatura ediyor. zengine, çok kazanana dokunamıyor, ensesine vur lokmasını al denilecek millete yükleniyor. bu işleyecek bir plan değil. ama o kadar siyaseten kör oldular ki, bunu fark edemiyorlar. veya güvendikleri başka şeyler var belki, bilmiyorum. ama netice itibarı ile planları işlemeyecek. boş tencere muhabbeti artık herkesin fiili hali oldu. |
19 haziran asgari ücret 525 dolar.. dolar bazında hala yüksek denebilir.
geçmişte deniyordu ya hani dolar olarak bakılması lazım rakama diye?
al sana dolar olarak asgari ücret!! ağlayacak bir durum yok yani
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle