Merhaba arkadaşlar ben e-devlet üzerinden bedelli askerlik için başvurumu yaptım. Sağlık Muayenemi oldum, Askerlik Hizmet Tercih İşlemlerimi bitirdim ama Yoklama Başvurusu Süreç Takibi sayfasına gelince başvuru sürecimi takip edemiyorum. "Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz." diye bir hata alıyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?
Aynı sorun bende de var. Yoklama aşamalarını bitirdim. Hizmet tercihi yaptım, sadece para yatırma kısmı kaldı. "Yoklama Başvuru Süreç Takibi" sayfasında aynı uyarıyı görüyorum. Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Büyük ihtimal sistemsel bir uyarı.
"Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz." diye bir hata alıyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?