1. sayfa
43 yaşındayım, hayatım boyunca yaşamadığım sinir ve stresi 2 aydır bana yaşatıyorlar. Hayatımda gördüğüm en rezil firma. 160 TL. ye 2 yıl taahhüt verdim, Ağustos ayı 274 TL. fatura geldi, görüşme sağladım Eylül ayının faturasını da peşin aldıklarını ve Ekim ayında faturamın 160 TL. geleceği söylendi. Bugün 220 TL. fatura geldi. Açıklama da yapamıyor gerizekalılar. TV hizmetini tam tamına 2 aydır bağlayamadı şuursuzlar. Bayi PVR cihaz kurulumunu bilmediğini söyledi, kepazelik! Müşteri hizmetlerini arıyorum bana en yakın başka bir ilçeye gitmemi söyleyecek kadar beyinsizler. TV yi iptal ettim, fatura rezilliğinden dolayı interneti de kapatacağım. Allah bunların bin belasını versin!! |
bence batıyorlar kimn ne koparsak kardır mantığı var şaka gibi ya mh aynen şu cümleyi kullandı evet aboenliğiniz iptal olmuş ancak ekim ayınıda ödemek zorundasınız çünkü fartura kesilmiş |
Bu gerizekalılar benden cayma bedeli istiyorlar hocam. 2 yıllık taahhütlerde cayma bedeli yoktu değil mi? Beni korkutacaklar sözde. Mal herifler 2 aydır cihazı kuramadınız neyin cayma bedelini istiyorsunuz! |
yok hocam bende aynısını yaşadım hakem heyetine başvurun diyorlar bu kadar adi bir firma |
Her taahhütte cayma bedeli olur. 1 yılı 2 yılı olmaz. Taahhüt feshedilmek istenirse, o güne kadar yararlanılan indirimler ile sonraki aylarda ödenecek olan faturalar kıyaslanır ve hangi miktar daha ucuzsa o "cayma bedeli" olur. Taahhütlerdeki garanti sabit fiyat konusundadır, kanal içeriği konusunda değildir. Kanallar eksilir, eklenir, taahhütle alakasız bir konudur. S-Sport, sadece internet üstünden yayın yapmaya doğru gidiyor. Exxen ve Turkcell TV+ gibi. Digitürk'ten düzenli ödeme alamadıkları için çıkmışlardı, D-Smart ile fiyatta anlaşamadılar. Yakında Tivibu ile de sürtüşürler ve uydudan çıkarlar. |
Ben hakem heyeti kararı ile ödediğimi cayma bedelini aldım kararda 1 yıldan uzun sözleşmelerde cayma bedeli alınmaz gibisinden birşey diyordu 16. Ayındaydım taahütümün. |
Hocam haklı olabilirsiniz ama benim cihazımı 2 aydır kuramadı namussuz herifler ve vermedikleri hizmet için 2 aylık fatura ödedim. Taahhüt sadece vatandaşı bağlamaz ki! Ben 2 yıl kalacağıma taahhüt verdiysem, bu namussuzlar da belirttikleri üzere 48 saat içinde hizmeti vermek zorundalar. Tüketici Hakem Heyeti de eşşek değilse benim lehime karar verecektir diye düşünüyorum. |
İyiymiş hocam. Geçmiş olsun. O kadar çok yasa değişiyor ki memlekette. Bugün A, yarın B oluyor. https://tuketici.ticaret.gov.tr/data/5e216f3613b8761e84fba40d/D4903-CP_A.e%20Faaliyeti%20Abonelik%20Sözleşmeleri%20Broşürü.pdf Burada denilmiş ki:
|
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a baktım ve bir şeycik anlamadım ![]() Hem "1 yıldan uzunsa istediğin an bedelsiz ve şartsız feshedilir" diyor, hem de "Vaktinden önce bozarsan 16.maddeye göre cayma bedelini ödeyip feshedersin" deniyor ![]() MADDE 22 – (1) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıl ve daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. (2)Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması halinde veya tüketicinin hizmetten yararlanmasına engel olabilecek geçerli bir sebebin varlığı halinde tüketici sözleşmeyi feshedebilir. (3) Tüketicinin taahhütlü aboneliğini süresinden önce feshetmesi halinde, 16 ncı madde hükmü uygulanır. MADDE 16 – (1) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin süresinden önce taahhütlü aboneliğini sonlandırması halinde, satıcı veya sağlayıcının talep edeceği bedel, tüketicinin taahhüdüne son verdiği tarihe kadar tüketiciye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı ile sınırlı kalmak zorundadır. Ancak, tüketiciden taahhüt kapsamında tahsil edileceği belirlenen bedellerin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamının, bu tutardan düşük olması halinde sınır değeri olarak tüketici lehine olan tutarın esas alınması zorunludur. (2) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir. |
d smart pişmanlıktır. Bataklık gibi.. 15 gün iletişim kuramadım. Hiçbir kimseye tavsiye etmiyorum |
2015 yılında aldığım ve 1 sene süreli olan modüllü paket bittikten sonra iptal olmamış ve ben bunu geçen sene tesadüfen online işlemlere girdiğimde farkettim. İptal talebi oluşturdum ve o pakette belirtilen ve mülkiyeti bana ait olan modülü iade etmem gerektiği yoksa 250tl ceza çıkacağı söylendi. En son 26tlx12 ay olarak takside böldürüp lanet olsun dedim. Şimdi tekrar mesaj geldi üyeliğinizin taahhütü bitiyor diye, iptal talebi yaptım tekrar. Tekrar arandım ve dalga geçer gibi cihazı iade edin diyorlar. Telefondaki müşteri temsilcisine sert yapınca iade talebiniz alındı mesaj gelecek dedi. Bakalım gene modülü iade edin tarzı bir mesaj gelecek %100. Lanet olsun nereden bulaştım bunlara, haram zıkkım olsun. |
1. sayfa
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut3513 -- 15 Ekim 2022; 13:43:24 >