Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
71
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dondurma Nasıl Yapılır

D dopac34 Konu Sahibi
5 yıl (3020 mesaj)
[İnşallah konumu doğru yere açmışımdır]

Konuya mesaj atacak tüm arkadaşların okumasını ve sonra cevap yazmasını rica eder, anlayışları için şimdiden teşekkür ederim.

Fruktoz, glikoz şurubu, gdo gibi zırvalıklar nedeni ile hazır gıdalardan tiksinti geldi. Uzun zamandan beri pek çok market gıdasını kendim temin etme yoluna gidiyorum. Bu işte epey yol alsam da yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurma konusunda ciddi bir yol katedemedim çünkü, etraf tam bir çöplüğe dönmüş durumda. Bilen bilmeyen her kes bol keseden atmış. Yok almış 1 lt suyu, içine 1 bardak inek sütü koymuş, bir kaç tane çileği parçalayıp içine sokuşturmuş, üzerine de yazmış "EV YAPIMI DONDURMA" diye yüklemiş tüm sitelere. Bu dondurma değil muhterem arkadaşım, bu olsa olsa kendi icadın bir çeşit buzlu veya soğuk veya dondurulmuş gıda olabilir ama dondurma olmaz. Bundan 20-25 yıl evvel İstanbul'un o tozlu, şose kaplama yollarında elinde bir sepet ile evinde kendi yaptığı dondurmayı satan Sarı Çizmeli Mehmed Ağa'nın dondurmasından istiyorum ben. Lütfen mümkünse bir dondurma ustamız veya bu işi gerçekten bilen bir arkadaş tarafından şu dondurma nasıl yapılır itiraf olunsun da bende şu sıcak yaz günü, şu mübarek Razaman-ı Şerif'te akşam soğuk dondurmamı yiyebileyim.
D dopac34 Konu Sahibi
5 yıl (3020 mesaj)
Yok mu yahu bir tane dondurma utası şu koca forumda ! ..
A Askaparta
3 yıl (3008 mesaj)
Evde yapmak zor. O yüzden kimse takılmıyor sanırım.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.