Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
94
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Dolar/TL bugun de her zamanki gibi yine rekor kırdı

V voodoo child Konu Sahibi
4 yıl (1020 mesaj)
Biliyorum hepiniz kopek adami isirirsa haber olmaz, adam kopegi isirirsa haber olur deyip yukselince degil dusunce haber niteligi var diyorsunuz ama yine de yazayim:

Türk Lirası dün 24 gelişen ülke para birimi arasında en fazla değer kaybeden 2. para birimi oldu. Borsa da dün %1.7 düşüşle 103 puanın altında kapanış yaptı.

YIL BAŞINDAN BERİ %11 YÜKSELDİ

Dolar/TL yıllık bazda % 19.3, yıl başından bu yana % 11.8 değer kazandı.

Info Yatırım FX Araştırma Uzmanı Cem Gönen Bloomberg HT'ye seçim belirsizliğinin fiyatlandığını belirterek "dolar endeksi de değer kazanıyor ama TL'deki kayıplar diğer piyasalara oranla daha sert. Buradaki en büyük sebeplerinden biri erken seçim belirsizliği.

2 yıllık tahvil faizlerinde %15'e dayandık bu da piyasada baskı oluşturuyor. Genel olarak bakınca herşey bizim için negatif olmaya başladı. 4.25 belki direnç olarak görülebilir ama 4.20'nin üzerinde gelen kapanışlar kısa vadede 4.30 ve onun üstü fiyatlamaya neden olabilir, dikkatli olmak gerekiyor.son olarak sunu eklemek istiyoruym : huloggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
L Leipold
4 yıl (1575 mesaj)
Dolar düşünce haber niteliği olmaz, aksine yükselince haber niteliği olur. Ama günümüzün karaktersiz medyası yıllardır hükümete yalakalık için bunun tam tersini uyguladığından artık düşünce haber oluyor, yükselince tüm medya üç maymunu oynuyor
D dephyr
4 yıl (3147 mesaj)
dolar çıkmış diye neden vaveyla yapıyorsunuz oturun mısırınızı patlatın
sorun dolar euro değil TL DEĞERİ DÜŞÜYOR ANLAMIYORMUSUN?
Bakınız doviz piyasalarına bütün yabancı para birimleri YEŞİL YEŞİİİİL....DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.